Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Jeden chciał wyjechać do Anglii, drugi zasnął w starostwie, a trzeci sam stawił się do komisariatu

2017-04-07 12:33:42 (ost. akt: 2017-04-07 12:45:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z powiatu iławskiego wspólnie ze Strażą Graniczną ustalili miejsca przebywania kolejnych trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z nich poszukiwany był na podstawie zarządzenia ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za średni uszczerbek na zdrowiu. Drugi poszukiwanych było do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Natomiast trzeci szukany był przez policjantów ponieważ żona złożyła zawiadomienie o jego zaginięciu.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany na lotnisku, kiedy chciał polecieć do Anglii.

•••
Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi - tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Susza. Policjanci sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania  24-latka. Mężczyzna zerwał wszystkie kontakty z rodziną i znajomymi. Wyjechał z naszego powiatu jeszcze przed wydaniem zarządzenia o poszukiwaniu i mieszkał na terenie województwa pomorskiego.
Wczoraj doszło do przełomu w sprawie poszukiwań 24-latka. Mężczyzna został wylegitymowany podczas odprawy na lotnisku,  z którego miał lecieć do Anglii. W momencie sprawdzania dokumentów mieszkańca Susza okazało się, że jest on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez iławską prokuraturę oraz do osadzenia w zakładzie karnym przez iławski sąd. 24-latek został zatrzymany i odkonwojowany do aresztu śledczego w Gdańsku, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy. Dwa lata temu pokłócił się z kolegą a kiedy zabrakło argumentów słownych uderzył go głową w twarz powodując złamanie nosa.

•••
Natomiast do komisariatu policji w Suszu przyszedł 34-latek. Mężczyzna oświadczył policjantom, że został poinformowany o tym, że jest poszukiwany. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 34-latek jest szukany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem wykonania z nim czynności prawnych. Policjanci sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mieszkańca Susza. Ustalili też, że mężczyzna nie ma stałego miejsca przebywania dlatego nie wiedział, że jest poszukiwany. Po czynnościach mieszkaniec Susza został zwolniony.

•••
Tymczasem w Iławie policjanci pojechali na interwencję do siedziby starostwa powiatowego, gdzie miał spać mężczyzna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że 43 – latek już nie śpi. Oświadczył, że jest mieszkańcem Świebodzina a w ostatnim czasie pracował na terenie powiatu iławskiego. Natomiast kiedy przebywał w Ostródzie został okradziony. 

Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 43 – latek jest poszukiwany przez komendę powiatową policji w Świebodzinie. Funkcjonariusze ustalili, że żona 43 – latka zawiadomiła komendę powiatową policji w Świebodzinie o zaginięciu męża, gdyż od dłuższego czasu nie miała z nim kontaktu. Mężczyzna oświadczył, że ma rozładowany telefon dlatego nie mógł skontaktować się z żoną i nie ma pieniędzy, aby wrócić do domu.

Mieszkaniec Świebodzina sporządził oświadczenie dotyczące miejsca przebywania a policjanci poinformowali żonę 43 – latka o odnalezieniu męża. Po czynnościach mieszkaniec Świebodzina został zwolniony.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages