Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Policjanci i uczestnicy „Niebieskiego Marszu” pomogli chłopakowi, który dostał ataku padaczki

2017-04-06 10:46:15 (ost. akt: 2017-04-06 10:54:15)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Iławscy dzielnicowi st. asp. Tomasz Grysz wspólnie z mł. asp. Marcinem Dreszlerem dbali o bezpieczeństwo uczestników „Niebieskiego Marszu”. Miał on zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia oraz izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem, a także ich rodziny. Podczas marszu jeden z jego uczestników źle się poczuł i policjanci wspólnie z innymi uczestnikami marszu udzielali mu pierwszej pomocy.

Iławski „Niebieski Marsz” rozpoczął się przed siedzibą Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie, gdzie dyrektor szkoły Barbara Żuchowska przybliżyła ideę tego przedsięwzięcia. Uczestnicy, w tym wielu uczniów iławskich szkół oraz harcerze, przemaszerowali bulwarami wokół Małego Jezioraka.

Dzielnicowi st. asp. Tomasz Grysz wspólnie z mł. asp. Marcinem Dreszlerem zabezpieczali trasę przejścia uczestników, aby wszystko przebiegało bez zakłóceń. Policjanci w pewnym momencie zauważyli, jak trzy osoby zatrzymały się na trasie marszu. Natomiast reszta uczestników szła w kierunku boiska Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie, gdzie był koniec trasy.

Policjanci natychmiast podeszli, aby zobaczyć co się stało. Okazało się, że jeden z uczniów źle się poczuł i dostał ataku padaczki. Dzielnicowi wspólnie z nauczycielem i harcerką, którzy pozostali z 17-latkiem udzielili pierwszej pomocy uczniowi. Policjanci na miejsce wezwali również karetkę pogotowia.
Ratownicy nieprzytomnego chłopca zabrali do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

„Dzielnicowy bliżej nas” to hasło, które przyświeca każdemu dzielnicowemu w jego codziennej pracy. Dzielnicowi jako policjanci pierwszego kontaktu tym razem pomogli podczas udzielania pierwszej pomocy uczniowi jednej z iławskich szkół — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Dzięki wspólnemu działaniu 17-latkowi nic się nie stało. Jak dodaje st. asp. Tomasz Grysz – iławski dzielnicowy: Każdy powinien zwracać uwagę na to co się dzieje wokół nas, bo może osoba, która siedzi na ławce, którą mijamy podczas niedzielnego spaceru akurat potrzebuje naszej pomocy. Dodaje, że każdy dzielnicowy zawsze służy pomocą, chociażby poprzez poinformowanie o możliwościach rozwiązania problemów oraz wskazując instytucje, które należy w pomoc zaangażować.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #2217992 | 195.205.*.* 6 kwi 2017 11:30

    marsz zorganizowali po to aby ZWRÓCIĆ UWAGĘ .... a jak się okazuje to zwróciły uwagę trzy osoby a reszta marszu jak konie poszli dalej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages