Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wiosna rozkwita w Zielonej Alei

2017-03-31 13:35:40 (ost. akt: 2017-04-01 11:33:58) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum

O tym, jak zajmować się ogrodem wiosną opowiada mgr inż. architekt krajobrazu Magdalena Wenta z Centrum Ogrodniczego Zielona Aleja w Nowej Wsi koło Iławy.CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI
Wiosną, gdy słońce zaczyna cieplej grzać wykonujemy sprzątanie rabat roślinnych w ogrodzie. Przycinamy i usuwamy suche części bylin, sprzątamy igły i opadnięte jesienią liście z rabat. To już ostatni dzwonek na przycinanie drzew i krzewów owocowych, mija już też czas na ich pierwsze wczesnowiosenne opryski. Przycinamy też krzewy kwitnące latem i jesienią. Możemy już obcinać trawy ozdobne, żeby nie przegapić okresu kiedy pojawią się nowe źdźbła. Możemy dokonać wiosennego cięcia iglaków, robimy je przed rozpoczęciem wegetacji. Należy jednak dostosować cięcie do poszczególnych rodzajów i gatunków iglaków. Przycinamy róże i robimy opryski przeciwgrzybiczne i przeciw szkodnikom tych pięknych roślin, gdyż wraz z rozwinięciem pierwszych listków mogą pojawić się mszyce.

ŻEBY TRAWA BYŁA ZIELONA
Wczesną wiosną trawnik poddajemy zabiegom wertykulacji i aeracji. Pozwoli to na oczyszczenie trawnika z filcu (martwej trawy i mchu) oraz poprzecinanie skępionej darni. Aeracja napowietrzy trawnik. Po zabiegach nawozimy trawnik. Jeśli wystąpił problem z mchem - nawozem antymech, jeśli mamy zachwaszczony trawnik - nawozem z antychwastem. Na chwasty dwuliścienne możemy również przeprowadzić oprysk specjalnymi preparatami chwastobójczymi. Dosiewamy trawę w puste place, dbając o jej regularne podlewanie. By cieszyć się soczysta zielenią sprawdzajmy nawodnienie trawnika.

NAWOŻENIE – POKARM DLA ROŚLIN
Możemy korzystać z nawozów jednoskładnikowych, wieloskładnikowych mineralnych i organicznych. Nawozy mineralne dostarczają roślinom niezbędnych pierwiastków, natomiast organiczne dodatkowo poprawiają strukturę gleby. Możemy nawozić raz w roku nawozami typu osmocote, lub wielokrotnie nawozami co 3-4 tygodnie.

W naszym Centrum Ogrodniczym oferujemy szeroki wybór nawozów o różnym spektrum działania zarówno dla roślin ogrodowych jak i tych uprawianych na balkonie czy w domu.

SZKODNIKI I CHOROBY ROŚLIN
Niestety, wraz z rozkwitem roślin pojawiają się szkodniki i choroby grzybowe. Zwalczamy je odpowiednimi preparatami, aby utrzymać dobrą kondycję roślin. Późną wiosną usuwamy przekwitnięte kwiatostany roślin cebulowych. Zawiązanie nasion osłabi cebulę, co będzie skutkowało słabszym kwitnieniem w następnym sezonie wegetacyjnym. Szeroki wybór środków ochrony roślin znajdą Państwo w Centrum Ogrodniczym Zielona Aleja.

ODPOCZYNEK WŚRÓD ROŚLIN
W czasie pracy w ogrodzie nie zapomnijmy o najważniejszym – o chwili odpoczynku i relaksu. Zostawmy sobie chwilę na radość płynącą z obcowania z przyrodą i podziwiania jej rozkwitania. Najprzyjemniejszy moment dla ogrodnika to sadzenie nowych roślin i tworzenie nowych aranżacji w ogrodzie. Przy dosadzaniu roślin pamiętajmy o odpowiednim doborze stanowiska i gleby do poszczególnych gatunków.W naszym Centrum Ogrodniczym pojawiają się już pierwsze byliny. Mamy już szeroki wybór kwiatów jednorocznych: pierwiosnków, niezapominajek, stokrotek i bratków. Zachęcamy do zakupu u nas ozdób wielkanocnych do domu i ogrodu. Nasza miła obsługa zawsze służy poradą i pomocą. Centrum czynne jest w dni robocze w godzinach 10.00-18.00, w soboty zapraszamy od 9.00 do 14.00Miłośników roślin zapraszamy do naszego Centrum Ogrodniczego
Zielona Aleja, Nowa Wieś k. Iławy, ul. Neptuna 13
605 505 208, biuro@zielonaaleja.eu, facebook Zielona Aleja
Oferujemy m.in. szeroki wybór drzew i krzewów ozdobnych i owocowych, akcesoria ogrodnicze, nawozy, podłoża, środki ochrony roślin oraz fachowe doradztwo.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages