Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Z martwym bratem mogła mieszkać nawet przez kilka dni [AKTUALIZACJA]

2017-03-24 09:23:14 (ost. akt: 2017-03-24 11:48:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suszu przez kilka dni próbowali dostać się do mieszkania zajmowanego przez starsze rodzeństwo, mających ponad 70 lat brata i siostrę. Ostatecznie wezwali policję, której udało dostać się do środka. Okazało się, że mężczyzna nie żył.

— Sygnał o tym, że coś niedobrego mogło wydarzyć się w tym mieszkaniu otrzymaliśmy z suskiego ośrodka pomocy społecznej, którego pracownicy opiekowali się tą rodziną — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Policjanci pojechali do tego mieszkania i po dłuższej próbie udało się im dostać do środka, drzwi otworzyła starsza kobieta. Nasi funkcjonariusze w jednym z pokoi znaleźli tuż przy łóżku ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon spowodowany niewydolnością krążeniową. Prokurator odstąpił od dalszych czynności — dodaje rzeczniczka KPP Iława.

Starsza pani wymagała opieki lekarskiej, dlatego też trafiła do szpitala powiatowego w Iławie. — Mieszkanka Susza najpierw trafiła do szpitalnego oddziału ratunkowego, gdzie została przebadana oraz poddana m.in. zabiegom higienicznym. Następnie przewieziono ją na oddział wewnętrzny — mówi Tomasz Więcek, rzecznik prasowy powiatowego szpitala w Iławie.

Mająca ponad 70 lat kobieta była w bardzo złej kondycji fizycznej, z uwagi na słabe wyniki przetoczono jej krew.
— Przebadał ją także lekarz psychiatra, który stwierdził, że stan kobiety nie kwalifikuje jej do tego, aby pozostawić na oddziale psychiatrycznym naszej placówki. Zaznaczył jednak, że ta pani wymaga opieki czy to ze strony pracowników socjalnych czy też innych osób — dodaje Więcek.

Dziś rano (piątek, 24. marca) starsza kobieta została przetransportowana przez pracowników szpitala do swojego mieszkania. Wcześniej szpital powiadomił o tym MGOPS w Suszu, którego pracownicy mieli posprzątać mieszkanie i zadbać o suszankę. Jak mówiła, w szpitalu po raz pierwszy od dłuższego czasu zjadła ciepły posiłek. Według naszych informacji, nie jest to rodzina w której występowałby np. problem alkoholizmu.

AKTUALIZACJA
Kobieta ponownie trafiła do iławskiego szpitala, jednak nie z uwagi na zły stan zdrowia, tylko katastrofalne warunki panujące w jej mieszkaniu. W szpitalu przy ul. Andersa będzie przebywać do momentu zapewnienia odpowiednich warunków mieszkaniowych. Jak się dowiedzieliśmy przed chwilą od burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, dziś rozpoczął się remont mieszkania.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zse #2209226 | 178.3.*.* 25 mar 2017 19:03

  gdzie były organy mops itd biorą grube kórwa pieniadze za co sie pytam ? banda złodzieji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sie #2208846 | 5.172.*.* 25 mar 2017 00:04

  mo psy juz podziela

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nulka #2208771 | 95.40.*.* 24 mar 2017 21:16

  A gdzie mops byl wczesniej skoro do tego doszlo?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kasia #2208725 | 83.24.*.* 24 mar 2017 20:17

  Tej Pani potrzebna jest całodobowa opieka, może DPS? Jak poradzi sobie sama w domu, nawet jak co jakiś czas zajrzy do Niej ktoś z opieki? Jeżeli do tej pory nie radziła sobie, to tym bardziej nie poradzi sobie teraz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ula #2208641 | 89.228.*.* 24 mar 2017 18:23

  Nic z tego nie rozumiem.Chory człowiek nie może miesiącami dostać sie na leczenie do szpitala,a zdrowego umieszczają w szpitalu na czas remontu jego mieszkania.Czy to nie chory kraj,wymagający natychmiastowego leczenia?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (17)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages