Koszykarze Budowlanki zagrają w finale mistrzostw województwa

2017-03-23 11:24:04(ost. akt: 2017-03-23 14:05:16)
Reprezentacja Budowlanki z trenerką/opiekunką Adrianną Gac-Przytułą

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Jak burza przez koszykarskie rozgrywki szkolne przechodzi drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Wczoraj (środa, 22. marca) ekipa prowadzona przez Adrianę Gatlik-Przytułę zwyciężyła w turnieju półfinałowym mistrzostw województwa szkół ponadgimnazjalnych i awansowała do ścisłego finału.
Dla Budowlanki mistrzostwa województwa rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to w iławskim Mechaniku doszło do mistrzostw powiatu, które były jednocześnie eliminacjami do turnieju rejonowego. Zespół Adriany Gatlik-Przytuły wywalczył wówczas pierwsze miejsce, podobnie zresztą jak w tzw. "rejonach" w Działdowie.

Budowlanka awansowała dalej, do półfinałów, które zostały rozegrane wczoraj także w sali sportowej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja, czyli w iławskim Mechaniku.

— System rozgrywek polegał na tym, że najpierw mistrzowie turniejów rejonowych walczyli z ich wicemistrzami. Następnie zwycięskie drużyny przechodziły do finału, a dwie pozostałe odpadały z rozgrywek — tłumaczy trenerka/opiekunka naszych reprezentantów.

Ekipa z Iławy pokonała w pierwszym pojedynku drużynę Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu 57:30. W kolejnym meczu, którego stawką było pierwsze miejsce, Budowlanka zwyciężyła z drugą ekipą z Elbląga 41:34 (Zespół Szkół Mechanicznych), tym samym wygrała turnieju i wraz z ZSM wywalczyła awans do finału mistrzostw województwa. Drużynie z Iławy zależy na tym, żeby doszło do niego jak najszybciej, bo w składzie ma aż sześciu tegorocznych maturzystów.

— Czekamy na termin i miejsce rozegrania finału. Prawdopodobnie dojdzie do niego w Mrągowie na początku kwietnia, wystąpi w nim sześć najlepszych drużyn w naszym regionie — mówi Adriana Gatlik-Przytuła.
— Chciałam za pośrednictwem Gazety Iławskiej podziękować wszystkim zawodnikom, szczególnie tegorocznym maturzystom, za reprezentowanie przez ostatnie lata naszej szkoły i za sukcesy sportowe, które w przyszłości będzie bardzo trudno powtórzyć — dodaje trenerka.

SKŁAD BUDOWLANKI
Jacek Markowski (kapitan, 41 pkt w turnieju), Miłosz Nycz (23), Wiktor Koszykowski (16), Sebastian Neumann (8), Bartłomiej Rachowicz (5), Maciej Niedzielski (4), Mateusz Zieliński, Rafał Oniszczuk, Patryk Jarmużewski, Grzegorz Żuchowski, Kacper Mędrzycki, Tomasz Kłuba,