Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

„Obudźmy Dawida!” — niezwykła akcja uczniów Budowlanki dla kolegi, który jest w śpiączce po wypadku [ZDJĘCIA]

2017-03-17 10:01:30 (ost. akt: 2017-03-17 10:17:04)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Pod hasłem „Obudźmy Dawida!” młodzież iławskiej Budowlanki zorganizowała akcję dla jednego ze swoich kolegów, który w styczniu tego roku dwa dni przed swoją studniówką miał poważny wypadek samochodowy. Mowa tu o uczniu klasy 4J, pochodzącym z Krotoszyn (pow. nowomiejski) Dawidzie Rychliku, który od momentu wypadku znajduje się w śpiączce.

Do tej pory Dawid przebywał w szpitalu w Elblągu oraz Pasłęku, a niedawno został przeniesiony do prywatnej kliniki „Światło” w Toruniu, która zajmuje się wybudzaniem ze śpiączki. W związku z tym koledzy i koleżanki Dawida chcieli wesprzeć i pomóc rodzinie w tych trudnych chwilach.

W ramach akcji uczniowie poszczególnych klas przygotowali ciasto oraz owoce, z których wyciskano świeże soki. Dodatkowo kupić można było karteczki zwalniające z odpowiedzi. Wszystko po 2 zł! Z tej okazji zorganizowano również zajęcia z Crossfitu, które charytatywnie przeprowadziła Aleksandra Nowicka. Dziś (piątek, 17. marca) odbył się turniej w „dwa ognie”, w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele.— W ciągu dwóch dni, w środę i czwartek, udało nam się zebrać około 4 000 złotych. Dodatkowo Rada Rodziców przekazała na ten cel kwotę 1 300 złotych, a klasa, w której jest Dawid kwotę 500 złotych. Młodzież jak zwykle wykazała się ogromnym zaangażowaniem i pokazała, że można na nią liczyć w każdej sytuacji — informują nas organizatorzy akcji, do której włączyła się cała społeczność szkoły.

W piątek oprócz ciast, soków i karteczek sprzedawane są również pizze. W akcje zaangażowała się cukiernia ”Rosario”, restauracja „U Czapy”, pizzerie „La Stella”, „La Maro” oraz „Don Corleone.” Całość koordynują opiekunki Samorządu Uczniowskiego, Joanna Syguła i Aneta Urbańska.

Jeden procent dla Dawida
Rozliczając swoje zeznanie podatkowe za 2016 rok można przekazać 1% swojego podatku właśnie na potrzeby Dawida. Wystarczy wpisać numer KRS 0000183283 oraz podać cel szczegółowy „na leczenie Dawida Rychlik”.

Dla dobrowolnych wpłat podajemy numer konta:
"Fundacja Światło" Bank Pekao S A 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943, w tytule przelewu "dla Dawida Rychlika".

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages