Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Noworodki znalezione na balkonie już po sekcji zwłok. Prokuratura nie podaje szczegółów

2017-03-15 10:58:45 (ost. akt: 2017-03-16 11:44:12)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wracamy do tematu makabrycznego odkrycia ciał dwóch martwych noworodków na balkonie mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Iławie. W akademii medycznej w Gdańsku przeprowadzono już sekcję zwłok, jednak prowadząca sprawę prokuratura rejonowa w Elblągu nie chce — póki co — podać jej szczegółów.

W którym miesiącu ciąży bliźniaki (chłopcy) przyszli na świat? Ile dni ich ciała znajdowały się na balkonie? Jaka była dokładna przyczyna ich śmierci? Jak nam powiedziała dziś Iwona Piotrowska z prokuratury rejonowej w Elblągu, odpowiedzi na te pytania zostaną podane do publicznej wiadomości prawdopodobnie w maju.
— Z uwagi na dobro postępowania postanowiliśmy nie poszerzać i nie pogłębiać w mediach wiedzy na ten temat. Chcemy skorzystać jeszcze z pomocy biegłego, który wyda nam kompleksową opinię. Jej szczegóły będę mogła podać dopiero za jakiś czas — mówi Iwona Piotrowska, która dodaje, że postępowanie cały czas toczy się "w sprawie", a nie "przeciwko" komuś.
— Nikt nie usłyszał żadnych zarzutów związanych z tą sprawą — tłumaczy prokurator.
•••
O tej makabrycznej historii było głośno w całym kraju. W czwartek 12. stycznia tego roku na balkonie bloku mieszkalnego przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Iławie policja natrafiła na zwłoki dwóch noworodków. Ich matka zmarła w szpitalu w wyniku silnego krwotoku i utraty znacznej ilości krwi. Lekarz dyżurujący na oddziale ginekologicznym stwierdził po badaniu, że kobieta jest po porodzie. W związku z tym wezwano do szpitala policję.
Prokuratura w Iławie, podejrzewając, że dzieci urodziły się żywe, wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch noworodków. Te podejrzenia potwierdziły wstępne wyniki sekcji zwłok. Iwona Piotrowska przekazała nam wówczas informację, że znalezione martwe dzieci to chłopcy, bliźniaki. Obaj żyli w momencie porodu. Podczas sekcji zwłok u jednego z nich stwierdzono uraz głowy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lili #2202755 | 83.31.*.* 16 mar 2017 06:46

  sterylizować patolę !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jurij #2202668 | 37.47.*.* 15 mar 2017 20:52

  brawo brawo kolejne świetne efekty pisowskiego programu PATOLA +

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages