Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Złoty Kuba, srebrny Maciek — dobry start młodych karateków z Iławy [ZDJĘCIA]

2017-03-14 08:45:59 (ost. akt: 2017-03-14 08:51:54)
Jakub Zalewski i Maciej Korpalski, reprezentanci Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, oczywiście z pucharami i flagą swojego miasta

Jakub Zalewski i Maciej Korpalski, reprezentanci Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, oczywiście z pucharami i flagą swojego miasta

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Pierwszy w tym sezonie start karateków z Iławy to udział w III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa. W tych ogólnopolskich zmaganiach udział wzięło blisko 300 karateków z 21 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Iławski Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwóch zawodników: Jakub Zalewski oraz Maciej Korpalski. Był to dla nich sprawdzian po niedawno odbytym Międzynarodowym Obozie Szkoleniowym w Nałęczowie pod okiem instruktorów z Japonii.

— Zambrowski turniej przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, z podziałem na stopień zaawansowania, dla pomarańczowych pasów stawiających pierwsze kroki na macie oraz dla zaawansowanych zawodników z niebieskim, żółtym i zielonym pasem — tłumaczy Tomasz Gąska, trener w IKKK.

— Okazało się, że zaufanie jakim obdarzyłem tych młodych chłopców i zgoda na ćwiczenie z najlepszymi w Nałęczowie nie były na wyrost — dodał sensei.

Kuba Zalewski zdobył złoto w swojej kategorii niebieskich pasów (2008-2009) -30 kg, a Maciek wywalczył srebro w kategorii pomarańczowych pasów (2008-2009) - 30 kg.

— Jestem z ich postawy bardzo zadowolony, są wzorem do naśladowania dla kolegów z klubu. Chciałbym podziękować rodzicom zawodników za pomoc w transporcie i opiekę podczas turnieju w Zambrowie — podsumowuje Tomasz Gąska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages