Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pobili znajomego. Prokurator zastosował policyjny dozór

2017-03-13 10:42:57 (ost. akt: 2017-03-13 10:56:53)

Autor zdjęcia: Archiwum

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec dwóch mieszkańców Iławy. Pobili swojego znajomego powodując u niego wiele złamań. Grozi im do 3 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny iławskiej komendy został poinformowany o pobiciu mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zastali już zespół karetki pogotowia. Okazało się, że dwóch mieszkańców Iławy szło jedną z ulic miasta kiedy zatrzymał się niedaleko nich samochód, z którego wyszło dwóch mężczyzn. Podbiegli oni do jednego z nich. Z niewiadomej przyczyny zaczęli uderzać jakimś przedmiotem oraz  bić pięściami i kopać po całym ciele.
Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Iławie. Doznał wielu złamań.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania, funkcjonariusze ustalili, że pobicia dokonali, 19- latek i jego o 2 lata starszy kolega. Policjanci zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że 19 – latek oprócz zarzutu pobicia usłyszał również 5 zarzutów kierowania samochodem pomimo orzeczone sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym.

W związku z powyższym, prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźni będą musieli trzy  razy w tygodniu stawiać się do Komendy Policji w Iławie, mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m oraz zakaz opuszczania kraju.
Kodeks Karny za pobicie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages