Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Karatecy z Iławy trenowali pod okiem mistrzów z Japonii [ZDJĘCIA]

2017-03-06 16:24:34 (ost. akt: 2017-03-06 12:30:25)
Iławianie w dolnym rzędzie

Iławianie w dolnym rzędzie

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Nie mogło zabraknąć iławian na 6th Polish Fighters Camp, czyli super obozie szkoleniowym organizowanym przez shihana Jacka Czerńca (5 Dan). Do Nałęczowa wyjechała ekipa karateków z Iławy w składzie: sensei Tomasz Gąska oraz Wiktoria Witkowska, Jakub Zalewski, Maciej Korpalski i Piotr Zalewski.

W obozie wzięło łącznie udział 270 karateków z 41 klubów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy tj. z Holandii, Niemiec, Algierii, Białorusi, Ukrainy oraz Japonii. Wszyscy ćwiczyli intensywnie przez trzy dni.— To już szósta edycja Polish Fighters Camp oraz trzecia Young Lions Fighter Camp. Prowadzącymi w tym roku byli instruktorzy z Japonii, posiadający 5 dan shihan Taichiro Sugimura, uczeń twórcy karate kyokushin sosai Masutatsu Oyamy oraz sensei Zenjyuro Mori, dwukrotny mistrz świata w kategorii średniej — mówi Tomasz Gąska, założyciel i trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.

— Obaj mistrzowie dawali nam niezły wycisk, ale w fantastycznej atmosferze. Trenerzy i zawodnicy podczas obozu poznawali zagadnienia dotyczące nowych przepisów w kumite. Mieliśmy też możliwość poznania wielu aspektów technicznych dotyczących taktyki walki — dodaje sensei Gąska.

Jak przystało na Fighters Camp, nie zabrakło ogromnej ilości sparingów, w których czynnie brał udział sensei Mori. Cel, czyli przygotowanie do nowego sezonu startowego, został zrealizowany w 100 procentach.
— Teraz pozostało przekazanie zdobytych wiadomości i umiejętności pozostałym zawodnikom trenującym w Iławie i czekanie na efekty tej pracy. To będzie należało do moich priorytetów na nadchodzące miesiące — zapowiada trener w IKKK, który przy okazji dziękuje wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, Piotrowi Zalewskiemu za pomoc w opiece nad naszymi najmłodszymi fighterami, a swoim kolegom/senseiom z Polski i nie tylko za wspaniałe nauki podczas wspólnych sparingów.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages