Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Jest reakcja Starostwa na słowa burmistrza Iławy Adama Żylińskiego w wywiadzie dla lokalnego radia

2017-03-02 14:12:46 (ost. akt: 2017-03-02 12:31:16)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kundzicz

— Z przykrością stwierdzam, że Pan Burmistrz Adam Żyliński w wywiadzie dla Radia ZET Gold zupełnie niepotrzebnie kreuje konflikt, który nie istnieje - poinformował Benedykt Dutka, dyrektor wydziału Budownictwa, Architektury i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Iławie.

Sprawa wniosku o pozwolenie na budowę złożonego przez Gminę Miejską Iława w sprawie budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych (a nie kontenerów) na działkach przy ul. Kolejowej w Iławie jest rozpatrywana tylko i wyłącznie merytorycznie (nie politycznie) przez organ administracji architektoniczno-budowlanej tj. Starostę Powiatu Iławskiego jak każdy inny wniosek o pozwolenie na budowę.

Wydanie postanowienia o brakach w złożonej do Starosty dokumentacji budowlanej wynika z przepisów obowiązującego Prawa budowlanego i przepisów wykonawczych, w tym ustaleń miejscowego planu zagospodarowywania przestrzennego miasta Iławy będących podstawą działań organu w zakresie poprzedzającym wydanie decyzji pozwolenia na budowę. Po skutecznym uzupełnieniu braków merytorycznych w projekcie budowlanym Starostwo wyda decyzję pozwolenia na budowę.

Ponadto informuję Państwa, że zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Iławy dla planowanej lokalizacji budynków mieszkalnych przy ul. Kolejowej w Iławie – obowiązuje funkcja terenu zabudowy usług produkcyjnych i składów z mieszkaniem właściciela (oznaczenie F-UPM).

Z powyższego wynika, że prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie nie jest oparte na żadnych złośliwościach urzędników Starostw Powiatowego wykonujących swoje obowiązki służbowe. Nie rozumiem sugestii Pana Burmistrza o konflikcie, gdyż uważam, że do tej pory współpraca między samorządami w zakresie m.in. wydawania pozwoleń na budowę była poprawna.
Pan Burmistrz jako wieloletni samorządowiec i urzędnik, powinien wiedzieć najlepiej, a nie czynić urzędnikom zarzuty z tego, ze wymagają realizacji zamierzenia inwestycyjnego zgodnie z przepisami prawa. Gmina Miejska Iława od lat przygotowuje i prowadzi liczne inwestycje. Tym bardziej rzeczywiście może dziwić 16 nieprawidłowości i braków w złożonej dokumentacji budowlanej.
Nie ma żadnych złych intencji co do blokowania wizji i inicjatyw Pana Burmistrza, w szczególności dotyczących budynków socjalnych, byle były te zamierzenia zgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i obowiązującymi przepisami prawa.

Benedykt Dutka, dyrektor Wydziału Budownictwa, Architektury i Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Iławie

Oto chronologiczny przebieg korespondencji dotyczącej inwestycji przy ul. Kolejowej w Iławie:
1. 23.08.2016 r. – złożenie przez Gminę Miejską Iława wniosku o wydanie pozwolenia na budowę kontenerów mieszkalnych zlokalizowanych na działkach nr 5 i 41 przy ul. Kolejowej w Iławie,
2. 31.08.2016 r. – wycofanie wniosku o pozwolenie na budowę przez Gminę Miejską Iława,
3. 01.09.2016 r. – decyzja Starosty o umorzeniu postępowania o wydanie pozwolenia na budowę w związku z wycofaniem wniosku o pozwolenie na budowę kontenerów przez Gminę Miejską Iława,
4. 09.12.2016 r. – ponowne złożenie wniosku przez Gminę Miejską Iława o wydanie pozwolenia na budowę tym razem budynków mieszkalnych jednorodzinnych zlokalizowanych na działkach nr 41/1, 41/2, 41/3, 5 przy ul. Kolejowej w Iławie,
5. 20.12.2016 r. – wezwanie Gminy Miejskiej Iława do uzupełnienia złożonego wniosku w zakresie braków formalnych,
6. 29.12.2016 r. – uzupełnienie braków formalnych w złożonym przez Gminę Miejską Iława wniosku,
7. 09.01.2017 r. – postanowienie Starosty o nałożeniu obowiązku usunięcia nieprawidłowości i braków tym razem w złożonej dokumentacji budowlanej (16 punktów),
8. 19.01.2017 r. – wniosek Burmistrza o zawieszenie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę,
9. 20.01.2017 r. – postanowienie Starosty o zawieszeniu (na wniosek Burmistrza) przedmiotowego postępowania.

Źródło: "Życie Powiatu Iławskiego"
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages