Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Aleje na cmentarzu przy ul. Ostródzkiej to obraz nędzy i rozpaczy

2017-02-26 15:56:48 (ost. akt: 2017-02-26 17:27:44)

Autor zdjęcia: Czytalniczka/Olsztynianka

W miniony czwartek (23.02) odwiedzałam groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Jestem z Olsztyna i przyjeżdżam w to miejsce przynajmniej raz w miesiącu. Podczas wizyty pod koniec stycznia ledwo uszłam z życiem próbując zachować równowagę na alejach...


Szanowni Państwo,
W miniony czwartek (23.02) odwiedzałam groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Jestem z Olsztyna i przyjeżdżam w to miejsce przynajmniej raz w miesiącu. Podczas wizyty pod koniec stycznia ledwo uszłam z życiem próbując zachować równowagę na alejach... chodnikach (których jest niewiele) i schodach. Już wtedy przeraził mnie kompletny brak interwencji ze strony administracji Cmentarza, która odpowiada za taki stan rzeczy. W rozmowie telefonicznej z Administracją miła Pani co prawda przyznała mi rację, ale "między wierszami" powiedziała też, że od kilku dni nie może wpłynąć na osoby (firmę?), którym zlecono prace porządkowe związane z zimowym utrzymaniem.

19. lutego także odwiedziłam Cmentarz. Tym razem przywitała mnie "wiosna" w postaci błota, zaoranych przez samochody alejek i kałuż, które skutecznie uniemożliwiały przejście.

23. lutego krajobraz niewiele się zmienił (co pokazują załączone zdjęcia): przechodnie odwiedzający groby bliskich nadal brodzą po kostki w błocie, wodzie, a krajobraz urozmaicają przewrócone pojemniki na śmieci i rozwalony murek, który "roztopił się" razem ze śniegiem.

Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy. Zastanawiam się, czy tylko mi to przeszkadza? Czy Iławianie przyzwyczaili się do tego, że chodnik na cmentarzu to towar deficytowy? Jak po tym błocie chodzą osoby starsze, skoro mój (a jestem osobą w sile wieku) krótki spacer po tak grząskim gruncie, ledwo nie zakończył się upadkiem? Czy Administracja ma w miesiącach jesienno-zimowych przerwę w obowiązku utrzymywania Cmentarza w należytym porządku? Jak w takich warunkach odbywają się kondukty pogrzebowe?!

(...) Chciałabym, żeby w przyszłości wizyty na iławskim cmentarzu były momentem zadumy i refleksji nad życiem, a nie nad bałaganem....

Olsztynianka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kobieta #2191465 | 145.237.*.* 28 lut 2017 09:51

  Mogiłam oich bliskich jest umiejscowiona tak, ze nie mogę do niej dojść bezpiecznie. Zmuszona jestem iść pod górę na końcu cmentarza przy płocie- góra jest trudna do zdobycia w czasie zimy a w czasie roztopów lub deszczu to szkoda gadać. Inaczej także się nie da dojść bo chodnik kończy sie w połowie drogi a dalej to tylko po mogiłach. Skandal. Gdzie sa władze miasta, które wybrały taką firme zarządzajacą i płaca jej grube pieniądze a firma zarzadzająca dba tylko o własna kieszeń -czytaj kwiaciarnię i chodniki obok. Tam, gdzie sa pochowani "ważni" niegdysiejsi i obecni to są alejki a reszta jest traktowana jak druga a nawet trzecia kategoria.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ew #2190681 | 92.210.*.* 26 lut 2017 21:15

  Do obiektywnie. Patrzac na zalaczone zdjecia,to nie jest normalne,to wstyd dla zarzadzajacych cmentarzem i brak szacunku dla danego miejsca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obiektywnie #2190588 | 95.40.*.* 26 lut 2017 18:52

  Mogła Pani napisać do włodarzy miasta aby na całym cmentarzu położyli polbruk bo się Pani nie podoba że buty sie ubrudzily. Bo przecież Pani płaci takie wysokie podatki A nic tu nie jest robione. Poprosilbym tez o ruchome schody bo idzie się zmęczyć wchodząc po tych 40 może 50 schodach. Szczerze to chyba normalne że jest błoto A pusty śmietnik mógł wiatr przewrócić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages