Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Wioślarz z Iławy zwycięzcą plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” w kategorii Sportowy Talent Roku!

2017-02-26 11:38:10 (ost. akt: 2017-02-26 11:48:31)
Przypadek sprawił, że nagrodę Maciejowi Jeżyńskiemu (drugi od lewej, pierwszy jest trener Stypiński) wręczali przedsiębiorcy z naszego powiatu, Alina i Jan Szynaka

Przypadek sprawił, że nagrodę Maciejowi Jeżyńskiemu (drugi od lewej, pierwszy jest trener Stypiński) wręczali przedsiębiorcy z naszego powiatu, Alina i Jan Szynaka

Autor zdjęcia: archiwum Gazety Olsztyńskiej

W hotelu Marina Club w Sile odbył się w sobotę (25. lutego) Bal Sportowca, który był tradycyjnym podsumowaniem 56. już plebiscytu Gazety Olsztyńskiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Mamy bardzo dobrą informację dla fanów sportu z powiatu iławskiego, bowiem w jednej z kategorii zwyciężył Maciej Jeżyński, wioślarz Wiru Iława!

Maćkowi na Balu towarzyszył jeden z trenerów Grzegorz Stypiński. Cała relacja z wydarzenia znajduje się tu [LINK]. Dziś rano wyspany już wioślarz z Iławy podzielił się z nami wrażeniem z imprezy.

- Bal zakończył się kilka godzin temu. Potańczyłeś trochę, czy raczej pozostałeś przy stoliku?
- Wraz z trenerem Grzegorzem Stypińskim byliśmy do końca części, podczas której nagradzano sportowców, ale już na samym dancingu nie zostaliśmy, wróciliśmy do domu.
Jeśli chodzi o odczucia, to przyznaję szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Uczestniczyłem w imprezach podsumowujących rok w wykonaniu sportowców, czyli np. w miejskiej czy gminnej gali sportu, jednak te wydarzenia w porównaniu z Balem Sportowca Gazety Olsztyńskiej są imprezami małymi, skromnymi. Tu natomiast wszystko jak w telewizji, gwiazdy sportu są na każdym kroku, więc samemu też można poczuć się trochę jak celebryta.


- Byłeś zaskoczony odniesieniem zwycięstwa w kategorii Sportowy Talent Roku?
- Tak, byłem zaskoczony, bo konkurencja była silna. Domyślam się, że w głosowaniu sms-owym najwięcej głosów otrzymałem od mojej rodziny, zawodniczek i zawodników Wiru oraz od moich kolegów z technikum samochodowego. To bardzo miła sprawa. Fajnie też złożyło się, że nagrodę wręczali mi Alina i Jan Szynaka, czyli przedsiębiorcy z naszego powiatu. Przy okazji przekazywania statuetki ucięliśmy sobie małą pogawędkę. Państwo Szynaka mówili, że też cieszą się z faktu, że nagroda z ich rąk trafia do sportowca z Iławy. Chciałbym podziękować za oddane głosy oraz za statuetkę.

- Teraz z kosmosu wróciłeś już na ziemię. Jakie są dla Ciebie najważniejsze starty w nadchodzącym sezonie?
- Najpierw, w kwietniu, muszę dobrze zaprezentować się podczas centralnych regat kwalifikacyjnych w Poznaniu. Trenerzy młodzieżowej kadry narodowej, do której należę, wybiorą osady i jedynki, które pojadą na regaty do Niemiec. Zawody te będą jednym z etapów przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy, które na początku września odbędą się w Kruszwicy. MME to jest ta najważniejsza impreza tegorocznego kalendarza.

- Kilka lat temu zwycięzcą jednej z kategorii plebiscytu Gazety Olsztyńskiej był twój sportowy wzór, Miłosz Jankowski, także wychowanek Wiru Iława. W poprzednim roku udanie startował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Tobie też życzymy takiej drogi.
- Dziękuję, postaram się. A o nagrodzie dla Miłosza rzeczywiście słyszałem. To świetny sportowiec, mamy częsty kontakt, olimpijczyk wielokrotnie podpowiadał mi w sprawach treningu i nie tylko. To wioślarz, od którego naprawdę warto się uczyć.

Rozmawiał Mateusz Partyga
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2190606 | 94.254.*.* 26 lut 2017 19:13

    I wszędzie te polityczne gęby, tylko nie mówcie, że Jaś Sz. to nie polityk bo to on trzyma za jaja marszałka i resztę naszych samorządowców. Gustek biegający za fotoreporterami, Harry z wiecznie czerwoną gębą. Kiedy w końcu oni znikną?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages