Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

"Gościnne występy" złodziejskiego małżeństwa z powiatu ostródzkiego. Dla głowy rodziny to recydywa

2017-02-17 11:10:10 (ost. akt: 2017-02-17 11:14:10)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci iławskiej komendy pracując pod nadzorem prokuratora zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 46-latkowi i jego żonie. Oboje zostali zatrzymani po tym, jak usiłowali włamać się do domku letniskowego. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież pieniędzy i innych przedmiotów z zaparkowanego samochodu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko dwójce mieszkańców powiatu ostródzkiego, w sprawie usiłowania włamania do jednego z domków letniskowych.

— Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawcy po uprzedniej próbie wypchnięcia okna usiłowali dostać się do wnętrza domku letniskowego. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na spłoszenie przez domowników jednego ze sprawców i ujęcie na gorącym uczynku drugiego. Okazała się nim młoda kobieta — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

21-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi. Policjanci szybko dotarli także do drugiego sprawcy - okazał się nim 46–letni mąż zatrzymanej kobiety. Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania ustalili także, że mężczyzna nieco wcześniej, wykorzystując moment kiedy domek był otwarty, zabrał z niego kluczyki do samochodu zaparkowanego obok, otworzył go i ukradł pieniądze, perfumy oraz wiele innych przedmiotów.

— Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów małżeństwu z powiatu ostródzkiego. 46–latek usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstwa – kradzieży i kradzieży z włamaniem, których jak się okazało, dopuścił się w warunkach tzw. „recydywy”. Z kolei jego żona usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem — dodaje rzeczniczka iławskiej policji.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages