I Halowy Turniej Piłki Nożnej drużyn dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Iława

2017-02-15 13:09:20(ost. akt: 2017-02-15 11:21:19)

Autor zdjęcia: Gmina Iława

We wtorek 14 lutego w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej 5-cio osobowych drużyn dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał wójt gminy Krzysztof Harmaciński, który w krótkich słowach pogratulował zaangażowania biorącym udział w rozgrywkach dziewczętom. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. 2 drużyny z Samorządowych Gimnazjów z Ząbrowa i Franciszkowa oraz 6 drużyn ze szkół podstawowych z Ząbrowa (2 drużyny), Rudzienic, Gromot, Gałdowa i Wikielca. O rosnącej popularności piłki nożnej wśród dziewcząt ze szkół gminnych świadczy m.in. fakt, że SSP Ząbrowo, z powodu dużej ilości chętnych, wystawiło do turnieju aż dwie drużyny!

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami w kategorii gimnazjalnej została reprezentacja Franciszkowa, a drużyna z Ząbrowa zajęła drugie miejsce. W kategorii szkół podstawowych klasyfikacja wygląda następująco:

I miejsce – Ząbrowo I
II miejsce – Ząbrowo II
III miejsce – Rudzienice
IV miejsce  – Gromoty
V miejsce – Wikielec
VI miejsce – Gałdowo

Po zakończeniu Turnieju zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcom oraz uczestnikom rozgrywek składamy serdeczne gratulacje!!!

Źródło: Gmina Iława