Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Iławski szpital ma już nowoczesne lądowisko, a niedługo będzie też miał Centrum Zdrowia Psychicznego

2017-02-10 10:46:57 (ost. akt: 2017-02-10 10:57:32)
Iwona Orkiszewska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie  podczas uroczystości oddania do użytku lądowiska

Iwona Orkiszewska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie podczas uroczystości oddania do użytku lądowiska

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Szpital Powiatowy w Iławie nie przestaje inwestować. Dopiero sfinalizowano budowę lądowiska na dachu placówki, a już trwają procedury dotyczące nowych inwestycji, m.in. zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, ale także powstania jedynego w tej części województwa Centrum Zdrowia Psychicznego.

Pani dyrektor sztandarowa inwestycja, czyli lądowisko, właśnie została oddana do użytku. Proszę powiedzieć, jakie plany inwestycyjne będą realizowane w szpitalu w kolejnych latach...
— Rok 2017 to ważny rok dla całej ochrony zdrowia. Oczywiście mówię w tym miejscu o mającej wejść w życie ustawie o tzw.: „sieci szpitali”. Czekają nas zapewne duże zmiany związane z funkcjonowaniem szpitali w nowych warunkach. To powoduje, że musimy być przygotowani na nowe rozwiązania, z tego względu kontynuujemy nasze działania unowocześniania szpitala. Jeszcze w tym miesiącu, stawiając na jakość świadczeń medycznych, złożymy projekt o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. cyfrowego aparatu RTG czy aparatury usprawniającej wykonywanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Cała wartość projektu to kwota 5 mln złotych. Oprócz tego w trakcie oceny są projekty obejmujące remont pawilonu psychiatrycznego, tak aby w niedalekiej przyszłości uruchomić jedyne w tej części województwa Centrum Zdrowia Psychicznego oraz projekt zagospodarowania terenu po lądowisku dla helikopterów. Cały czas także w naszych planach jest uruchomienie Centrum Rehabilitacji, na które w chwili obecnej posiadamy już gotowy projekt budowlany.

Iławski szpital jest jedyną placówką powiatową, która ma do dyspozycji tak nowoczesne lądowisko. To niewątpliwy sukces. Podczas uroczystości środowych dziękowała pani pracownikom szpitala, którzy zaangażowani byli w pracę wokół tej inwestycji. Czy są osoby, którym chciałaby pani szczególnie podziękować za wkład pracy i wsparcie przy tym ogromnym przedsięwzięciu?

— Zgadza się. To zasługa nie tylko pracowników naszego szpitala, ale także współpracy z naszym organem założycielskim, o czym wspominałam wielokrotnie. Tu szczególne podziękowania kieruję do Pani Bernadety Hordejuk, Przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Społecznej, Rodziny i Sportu Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która jest także dyrektor Wydziału Rozwoju i Zarządzania Projektami Starostwa Powiatowego w Iławie. Ze względu na swoją wszechstronną wiedzę z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych i jednoczesnej znajomości tematyki ochrony zdrowia, współpracuje z nami od lat przy właściwie wszystkich projektach współfinansowanych ze środków zewnętrznych. Często wspólnie omawiamy różne koncepcje i tak powstają coraz to nowe pomysły na kolejne realizacje. Właściwie Pani Hordejuk wpisała się na stałe w nasze sukcesy. Tak też było w przypadku inwestycji budowy lądowiska, dzięki czemu dziś wszyscy świętujemy tak ważną inwestycję.

W jaki sposób będzie zagospodarowany teren po starym lądowisku, do dyspozycji jest bowiem duża powierzchnia?

— Na zagospodarowanie terenu po byłym już lądowisku naziemnym projekty zostały złożone już w ubiegłym roku. Podjęte zostały konkretne, wspólne decyzje i tak we wrześniu 2016 r. Powiat Iławski złożył wniosek o dofinansowanie tejże inwestycji ze środków unijnych. Projekt polegał będzie na stworzeniu na dziedzińcu szpitala nowego terenu, który wyposażony zostanie w elementy małej architektury: altany, ławki, ściany wodne, w sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz 18 miejsc parkingowych. Przy tej okazji powiem, że złożony został przez nasz organ założycielski drugi projekt dotyczący kompleksowej modernizacji pawilonu psychiatrycznego. Łączna wartość tychże inwestycji to prawie 7 mln złotych. To kolejne ważne dla nas wszystkich przedsięwzięcia.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No to zawsze bliżej #2178773 | 178.235.*.* 10 lut 2017 13:47

    niż do Tworek czy Kocborowa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages