Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

34-latka znalazła telefon i użytkowała go jako swój. Usłyszała zarzuty

2017-02-08 12:38:08 (ost. akt: 2017-02-08 12:40:25)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 34 – latce. Kobieta przywłaszczyła znaleziony w jednym z iławskich lokali telefon komórkowy. Teraz w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży telefonu komórkowego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i ustalili, że kiedy pokrzywdzony bawił się w jednym z iławskich lokali ktoś ukradł mu telefon komórkowy, który miała schowany w kieszeni spodni. Mężczyzna zorientował się o braku przedmiotu dopiero na drugi dzień rano i o  wszystkim poinformował policjantów. Funkcjonariusze  przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Ustalono, kto jest w posiadaniu skradzionego telefonu i odzyskano go.  Funkcjonariusze przesłuchali kobietę i przedstawili jej zarzut, do którego się przyznała. Jak dodała nie wiedziała, że należy oddać znaleziony przedmiot.  Policjanci odzyskany telefon komórkowy w najbliższym czasie zostanie przekazany właścicielowi.

Kodeks karny za  przywłaszczenie cudzej rzeczy przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy !!!
Ustawa z dn. 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych nakłada uprawnienia i obowiązki zarówno na znalazcę, jak i właściwy organ. Musimy pamiętać, że znalezione przedmioty nie są naszą własnością W przypadku, gdy nie wiemy, kto jest właścicielem rzeczy albo, jeżeli nie znamy miejsca pobytu tej osoby, należy jak najszybciej zawiadomić starostę. W przypadku gdy pozostawimy sobie znalezioną rzecz popełniamy przestępstwo przywłaszczenia. Jedynymi znalezionymi dokumentami, jakie powinniśmy przynieść do najbliższej jednostki Policji, zgodnie z obowiązującymi przepisami są: dowód osobisty oraz paszport. Ponadto na Policję niezwłocznie oddajemy znalezione przedmioty, których posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności: broń, amunicję czy materiały wybuchowe. Pamiętajmy, że w sytuacji kiedy oddanie tych rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem dla naszego życia lub zdrowia wystarczy, że powiadomimy o miejscu, w który te rzeczy się znajdują.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Slimak2405 #2177559 | 91.231.*.* 8 lut 2017 17:48

    To ukradła czy znalazła

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages