Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Jakie tajemnice skrywają ulice Gajerka? Dowiedz się podczas niedzielnej wycieczki

2017-02-08 09:15:15 (ost. akt: 2017-02-08 09:21:59)
Plakat zapowiadający wycieczkę

Plakat zapowiadający wycieczkę

Można by zadać pytanie: czy ulice osiedla Gajerek są aż tak interesujące z punktu widzenia historii, by poświęcać im wycieczkę w ramach cyklu "Historia jednej ulicy"? Otóż są. Miłośnicy pieszych wędrówek po Iławie przekonają się o tym już w niedzielę 12 lutego.

Będzie to szesnasta wycieczka z cyklu "Historia jednej ulicy", organizowanego pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy - www.ilawasprzedlat.pl przez Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego. Po zimowej wędrówce ulicą Królowej Jadwigi przyszła pora na ulice osiedla Gajerek. O czym tym razem opowiedzą regionaliści?

Między innymi o początkach budownictwa socjalnego w Iławie i słynnych "kochówkach", czyli domach jednorodzinnych, które powstawały w Prusach Wschodnich z inicjatywy Ericha Kocha, o tym, co można dziś w nich znaleźć, o obozie jenieckim dla oficerów Wehrmachtu i wielkiej tajemnicy, jaką skrywają budynki przy ulicy Chełmińskiej. To jednak tylko część historii, o których opowiedzą iławscy regionaliści.

Lutowa wycieczka odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lutego. Zbiórkę uczestników przewidziano na godzinę 14:00 przed budynkiem kasyna (ulica 1 Maja 12). Zapraszamy w imieniu organizatorów.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages