Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Marcinem Kydryńskim

2017-02-06 11:34:11 (ost. akt: 2017-02-06 12:21:14)
Marcin Kydryński spotka się z iławianami w ostatni piątek lutego

Marcin Kydryński spotka się z iławianami w ostatni piątek lutego

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Iławskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska w Iławie oraz Stowarzyszenie Pro Bono zapraszają na spotkanie podróżnicze z Marcinem Kydryńskim, znanym z wielu przedsięwzięć radiowych, muzycznych, podróżniczych i literackich. Odbędzie się ono w piątek 24 lutego.Po ćwierćwieczu podróży do Afryki przygotował 700 stronicową książkę zatytułowaną „Biel. Notatki z Afryki”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 18 w Kinoteatrze Pasja w Iławie. Wstęp na wydarzenie jest na bezpłatne wejściówki, które można odbierać w ICK od poniedziałku do piątku w godz.: 8-15.

„Biel. Notatki z Afryki” to zapis licznych podróży do Afryki Marcina Kydryńskiego, które autor odbył w ciągu 25 lat. Książka uzupełniona o wyjątkowe i liczne zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. To osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka. Książka ukazała się 13 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki. Podczas spotkania czynna będzie w holu Kinoteatru wystawa zdjęć Marcina Kydryńskiego.

Marcin Kydryński, znany z wielu przedsięwzięć radiowych, muzycznych, podróżniczych i literackich, po ćwierćwieczu podróży do Afryki przygotował 700 stronicową książkę zatytułowaną „Biel. Notatki z Afryki”. Zebrał w niej swoje wrażenia, doświadczenia i obserwacje, stanowiące dowód jego afrykańskiej fascynacji. Książka składa się 21 rozdziałów i zawiera blisko 150 fotografii, z których wiele dotychczas nie było publikowanych.
Ten obszerny zapis wspomnień autora popularnej radiowej „Siesty” to wynik niewątpliwego zakochania w drugim co do wielkości kontynencie świata. Już pierwszy rozdział zatytułowany „Historia miłosna” akcentuje wyjątkową atencję, jaką Marcin Kydryński darzy tzw. czarny ląd.

O samej książce autor również wypowiada się w sposób wyjątkowy:
– To właściwie życie całe. Jestem zarazem szczęśliwy, przejęty, wzruszony i zalękniony, bo to najważniejszy mój projekt od czasów, kiedy w 2011 roku z AMJ zrobiliśmy „Lustra”. Być może w ogóle, obok płyty „Upojenie”, najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek przedsięwziąłem. I nieprędko, jeśli w ogóle, cokolwiek tej skali będzie mogło się dla mnie wydarzyć – mówi Marcin Kydryński.

ICK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages