GKS Wikielec U-14 nie obroni mistrzostwa Polski w futsalu

2017-01-28 15:37:56(ost. akt: 2017-01-28 16:21:15)
Drużyna GKS-u Wikielec gra przede wszystkim w tradycyjnej lidze piłkarskiej, tu na iławskim stadionie

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

W Kaliszu rozgrywany jest dziś (sobota, 28. stycznia) finał mistrzostw Polski w futsalu drużyn do lat 14. Nasz reprezentant, GKS Wikielec, poniósł dwie porażki w fazie grupowej i wiadomo na pewno, że nie obroni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w poprzedniej edycji.
W pierwszym spotkaniu grupowym zespół trenera Tomasza Radzińskiego przegrał 1:2 z AZS Zielona Góra - gola dla ekipy z gminy Iława (na 1:1, w 1. połowie) strzelił Oscar Kotłowski. Rywale zwycięską bramkę zdobyli w końcówce drugiej połowy (spotkania trwają 2x10 minut czystego czasu gry).

Drugi pojedynek miał decydować o tym, czy GKS wyjdzie z grupy i podtrzyma szansę obrony mistrzostwa, czy też będzie musiał zadowolić się spotkaniami o miejsca 9-12 w klasyfikacji końcowej. Zespół z Wikielca niestety przegrał spotkanie z SCHLF Chrzanów i z zerowym kontem nie wyszedł z grupy. Jeszcze dziś GKS rozegra swoje ostatnie mecze.