środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rudol zgrywa się z nowym partnerem. Nie będzie już duetu Maćków

2017-01-23 17:04:35 (ost. akt: 2017-01-23 17:05:35)
Iławianin Maciej Rudol ciągle reprezentuje barwy Zrywu-Volley, którego jest wychowankiem

Iławianin Maciej Rudol ciągle reprezentuje barwy Zrywu-Volley, którego jest wychowankiem

Autor zdjęcia: archiwum CEV

W męskiej kadrze narodowej w siatkówce plażowej zaszły spore zmiany. Reprezentację Polski w 2017 roku będą tworzyły cztery pary, a nie pięć jak do tej pory. W większości nastąpiły też rotacje w składach tych drużyn. Iławianin Maciej Rudol grać teraz będzie z Jakubem Szałankiewiczem.

Reprezentacja Polski ma nowego trenera, został nim Grzegorz Klimek, który zastąpił Martina Olejnaka. Selekcjoner postanowił stworzyć nowe zespoły; tylko Piotr Kantor i Bartosz Łosiak grać będą w starym składzie.

Kilka dobrych wyników
Maćki ugrały

Za to Maciej Rudol (Zryw-Volley Iława), który przez ostatnie pięć lat na piaszczystych boiskach walczył po jednej stronie siatki wraz z Maciejem Kosiakiem (SMS Łódź), podobnie jak większość kadrowiczów zmienia partnera. Zawodnik grać teraz będzie w duecie z Jakubem Szałankiewiczem (Stakolo Staszów), którego poprzednim kolegą z zespołu był Michał Kądzioła (zakończył reprezentacyjną karierę).

— To niezwykle doświadczony zawodnik, który już od ośmiu, dziewięciu lat reprezentuje bardzo wysoki poziom — iławianin zachwala nowego kompana.
— Do tej pory nigdy nie staliśmy po tej samej stronie siatki, zdarzały się za to oczywiście pojedynki między nami. Do takiego doszło m.in. podczas turnieju Grand Slam w Olsztynie — wspomina Rudol, który nie zapomina też o swym byłym partnerze.
— Bardzo chciałem podziękować Maćkowi za te pięć lat wspólnej gry. To był bardzo fajny okres, w czasie którego kilka niezłych wyników ugraliśmy — mówi siatkarz Zrywu-Volley.

Na początek Floryda
Wśród największych sukcesów popularnego duetu Maćków bez wątpienia należy wymienić mistrzostwo świata do lat 23, wywalczone w 2014 roku w Mysłowicach. W tym samym roku Rudol i Kosiak wygrali jeszcze m.in. turniej CEV Sattelite w szwajcarskiej Lozannie. Jeśli chodzi o najlepsze starty w ostatnim sezonie, to iławianin szczególnie dobrze wspomina zwycięstwo w austriackim Baden (także rozgrywki z cyklu CEV Sattelite). Wszystkie sukcesy tej pary publikujemy poniżej.

Teraz już jednak trzeba myśleć o jak najlepszej grze w nowym sezonie.
— Z Kubą Szałankiewiczem trenujemy od połowy grudnia, kiedy to w Olsztynie odbył się obóz reprezentacji. Od 9. do 18. stycznia przebywaliśmy na zgrupowaniu kadry na Wyspach Kanaryjskich. Pierwszym naszym wspólnym startem w zawodach, połączonym z kolejnym obozem, będzie turniej z cyklu World Tour. Dojdzie do niego w lutym w USA, w Fort Lauderdale na Florydzie — mówi Maciek.

Cel: Tokio 2020
Najważniejszymi zawodami dla duetu Rudol/Szałankiewicz będą w tym roku mistrzostwa świata (28. lipca — 6. sierpnia, Wiedeń/Austria) oraz mistrzostwa Europy (16-20. sierpnia, Jurmała na Łotwie). Czy już wówczas będzie można pisać o dobrze rozumiejącym się na boisku i zgranym składzie? Tego życzymy. Przed wszystkimi drużynami reprezentacji Polski cel na najbliższe lata jest jeden: jak najlepsze wyniki w turniejach, z których zdobyte punkty będą później brane pod uwagę przy podziale przepustek na igrzyska olimpijskie w 2020 roku w Tokio.


Największym sukcesem pary Maciej Rudol/ Maciej Kosiak jest wywalczone w 2014 roku mistrzostwo świata do lat 23.

Najlepsze wyniki w karierze pary Maciej Rudol/ Maciej Kosiak
Rok 2011
5. miejsce: Mistrzostwa Europy U-20
2012
3. Mistrzostwa Europy U-20 - Hartberg
3. Mistrzostwa Polski - Niechorze
2013
3. Mistrzostwa Świata U-21 - Umag
5. CEV Novi Sad Masters
3. Mistrzostwa Europy U-22 - Warna
3. Mistrzostwa Polski - Niechorze
2014
1. Mistrzostwa Świata U-23 - Mysłowice
1. CEV Sattelite - Lozanna
5. CEV Novi Sad Masters
2. Akademickie Mistrzostwa Świata - Porto
2015
9. Fuzhou Open
3. CEV Sattelite Vaduz
5. CEV Biel/Bienne Masters
1. CEV Sattelite Skopje
5. CEV Milan Masters
5. Antalya Open
2016
5. Kish Island Open
9. Xiamen Open
1. CEV Sattelite Baden
9. Cincinatti Open
5. CEV Sattelite Vaduz

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages