Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Policjanci pomagają bezdomnym oraz nieodpowiedzialnym osobom, którym grozi wychłodzenie

2017-01-09 11:22:02 (ost. akt: 2017-01-09 11:37:35)
Ten bezdomny spał na wycieraczce przy kaloryferze, przy wejściu do piwnicy w jednym z bloków przy ul. Grunwaldzkiej (grudzień 2013 r.). Obudzony, nie chciał żadnej pomocy. Niedługo potem wyszedł.

Ten bezdomny spał na wycieraczce przy kaloryferze, przy wejściu do piwnicy w jednym z bloków przy ul. Grunwaldzkiej (grudzień 2013 r.). Obudzony, nie chciał żadnej pomocy. Niedługo potem wyszedł.

Autor zdjęcia: redakcja archiwum

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć.

Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków, którzy w nieodpowiedzialny sposób swoim zachowaniem powodują śmiertelne zagrożenie.

Leżał na nieoświetlonej drodze

W sobotę 7 stycznia przed godz. 18:00 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jadąc jedną z dróg w gminie Iława zauważył leżącego na jezdni mężczyznę.  Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili interwencję. Okazało się, że na prawym pasie nieoświetlonej drogi leży mężczyzna, który znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu i nie posiada elementów odblaskowych. Na miejsce  został wezwany zespół karetki pogotowia, który przetransportował  59 – latka do szpitala ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna został ranny w wyniku wypadku drogowego. Jednak  wykonane w szpitalu badania nie potwierdziły tej tezy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym  mieszkaniec gminy Iława w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Pijany 55-latek na klatce schodowej

Natomiast w Iławie na jednej z klatek schodowych leżał nietrzeźwy mężczyzna, o czym policjantów poinformował mieszkaniec miasta. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zastali leżącego 55–latka. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, miał problem ze wstaniem oraz utrzymaniem równowagi. Na miejsca przyjechała karetka pogotowia i ze względu na stan w jakim znajdował się mieszkaniec Iławy został przetransportowany do szpitala.

Policja prosi o zgłaszanie podobnych przypadków
Tymczasem po godzinie 19:00 iławscy policjanci zostali poinformowani o kolejnym mężczyźnie, który leżał na jednej z klatek schodowych. Policjanci pojechali na miejsce gdzie zastali 49  - latka. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.
Prosimy o zainteresowanie się losem osób bezdomnych, a także w podeszłym wieku czy samotnych, które znalazły się w trudnym położeniu. Każdy taki przypadek można zgłaszać policji, straży miejskiej lub pracownikom ośrodków pomocy społecznej. Może to zapobiec tragedii.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel. 997 lub 112.
 

Jk/jk/kw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages