Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Sprawa zaginionych psów wyjaśniona. Sprawcami są ... wilki

2017-01-03 18:22:34 (ost. akt: 2017-01-03 18:35:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci wyjaśnili przyczyny zaginięć psów w gm. Iława. Jak się okazuje, padły one ofiarą wilków, które ostatnio pojawiły się w okolicy. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas spacerów w lesie.

Zobacz także: [WRACAMY DO TEMATU] Policja wszczęła śledztwo w sprawie ginących psów w gminie Iława Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. List naszej czytelniczki, której skradziono psa i która opisała bestialstwa wobec innych zwierząt we wsi Franciszkowo, wzbudził ogromne poruszenie...
Zobacz także: Dramatyczny list: Bez śladu giną psy w okolicy. Jeden został przecięty na pół Dramatyczny list: Bez śladu giną psy w okolicy. Jeden został przecięty na pół Mieszkańcy Franciszkowa potwierdzają, że we wsi i okolicach dzieje się coś niepokojącego z psami. Giną bez śladu, są znajdowane okaleczone lub...
Pod koniec grudnia do naszej redakcji trafił list Czytelniczki z gminy Iława, której zaginął pies. Jak napisała mieszkanka Franciszkowa, nie był to pierwszy przypadek, kiedy zwierzę zaginęło bez śladu, lub zostało znalezione okaleczone, pozbawione niektórych części ciała. List wzbudził ogromne emocje wśród internautów, którzy zastanawiali się, kto jest zdolny do tak bestialskich czynów.

Sprawę wyjaśnili iławscy policjanci, do których wpłynęło zgłoszenie. Jak się okazało, za zaginięciami psów nie stoi człowiek, a ... wilki. - Policjanci w trakcie postępowania wykluczyli udział człowieka - informuje Joanna Kwiatkowska z KPP Iława. - Okazało się, że na terenie gminy Iława w okolicach Franciszkowa widziano wilki.

Zwierzęta te są naturalnym drapieżnikiem, który reguluje obecność dzikiej zwierzyny. Jednak tym razem zaczęły również atakować psy. Policjanci apelują, by pilnować czworonogów i w miarę możliwości nie puszczać ich luzem po nieogrodzonej posesji i w lesie.

Choć z reguły wilki nie stanowią zagrożenia dla człowieka policjanci apelują do mieszkańców powiatu iławskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów po lesie i okolicach terenów leśnych.

Przypominamy również, że należy stosować nakazane środki ostrożności przy trzymaniu zwierząt, odpowiednio zabezpieczyć pastwiska zwierzyny hodowlanej a także miejsca hodowli. Jedną z możliwości zabezpieczenia zwierząt przed atakami wilków mogą być fladry - to kawałki czerwonego, zwiewnego materiału, naszyte na mocny sznurek w odstępach ok. 30-40 cm. Rozwiesza się je naokoło pastwiska lub miejsca trzymania zwierząt. Istotne jest, żeby fladry tworzyły zamknięty prostokąt lub okrąg.


mat. KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (65) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. melon #2197752 | 37.47.*.* 8 mar 2017 20:23

  w jakim qurwa lesie jak wilki przedarły się przez wysokie ogrodzenie i zajebały piesa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nina #2164975 | 31.0.*.* 21 sty 2017 19:08

  hahaha , wilki przepiłowały psa !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jasny gwint #2152918 | 185.29.*.* 6 sty 2017 17:22

  wilki chodzą głodne, a schroniska z psami przepełnione.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Czytelnik #2151219 | 93.231.*.* 4 sty 2017 23:53

  Jeszcze troche to i beda Wilki zastepowac Psy , poniewaz psy gina , a wilkow bedzie przybywasc !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. las #2151178 | 188.146.*.* 4 sty 2017 22:39

  ..i tak powinno być, naturalna selekcja

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (65)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages