Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Goście z Kolumbii, Singapuru i Brazylii 10 raz w „Żeromku”

2017-01-02 10:27:33 (ost. akt: 2017-01-02 10:37:06)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego już 10 raz wziął udział w niezwykłym projekcie. W iławskiej szkole gościli studenci zrzeszeni w Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC. W tym roku projekt nosił nazwę Next Step. Wcześniej szkoła uczestniczyła w innych działaniach stowarzyszenia, takich jak „Enter Your Future” i „Peace”.


Valentinę z Kolumbii, Bhavnę z Singapuru, Gabriela z Brazylii prowadzili interaktywne warsztaty w języku angielskim. Zajęcia przybliżały uczniom różne aspekty kultury ich krajów, budując w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, wpływały na przełamywanie stereotypów. W działaniach uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjalne oraz dwie klasy licealne. Po zajęciach studenci spędzali czas z uczennicami kwaterującymi - poznali miasto i miejsca, w których spotyka się młodzież, odwiedzili ratusz, z wieży którego podziwiali panoramę miasta, Gabriel wziął udział w treningu taekwondo, goście Żeromka pojechali również do stadniny, gdzie spróbowali swoich sił w jeździe konnej.

Był to czas przedświąteczny, więc w szkole panowała niezwykła atmosfera - studenci wzięli udział w Koncercie Świątecznej Piosenki Angielskiej, zasiadając w jury, a także zostali zaproszeni przez uczennice goszczące ich na wigilie klasowe, co było dla nich zupełnie nowym doświadczeniem.

Studentów ujęła polska gościnność i chęć pomocy w każdej sytuacji, co sprawiło, że czują się bardzo bezpiecznie w naszym kraju. Bardzo chwalili niezwykle ciepłe przyjęcie przez rodziny (uczennice kwaterujące: Aleksandra Jonowska, Aneta Zbysław oraz Zuzanna Jabłońska). Najbardziej zaskoczył ich poziom języka angielskiego wśród gimnazjalistów. Przyznali, że prowadzenie lekcji było dla nich przyjemnością, ponieważ rozumienie i komunikacja były na wysokim poziomie. Koordynatorem projektu jest Kasjana Orzechowska - nauczycielka języka angielskiego.

KOPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages