Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Zapraszamy na koncert zespołu JAZZensemble Düsseldorf

2016-12-21 11:13:49 (ost. akt: 2016-12-22 09:15:00)

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu JAZZensemble Düsseldorf, z wokalistką Joanną Kucharczyk. Odbędzie się 21 stycznia o godz.18:00 w Kinoteatrze Pasja w Iławie. Wstęp jest na bezpłatne wejściówki, które można odbierać w ICK, od poniedziałku do piątku w godz. od 8-15.

JAZZensemble Düsseldorf to grupa muzyków, skoncentrowana wokół miasta Dusseldorf i okolic. Założeniem funkcjonowania grupy jest integracja środowisk twórczych oraz dialog pomiędzy dziedzinami sztuki, takimi jak jazz klasyczny, muzyka współczesna, taniec, teatr i sztuki plastyczne. Jednym z elementów występu zespołu jest kontakt i wymiana interakcji pomiędzy prowadzącymi a publicznością.

W skład zespołu wchodzą muzycy ze sporym doświadczeniem scenicznym a także pedagog, kompozytor i aranżer. Prawie wszyscy członkowie kolektywu w przeszłości zostali uhonorowani nagrodą w dziedzinie upowszechniania kultury.
Jazzensemble Düsseldorf jest pewnego rodzaju miejscem badań nad zagadnieniami miasta i odkrywaniem jego złożoności poprzez reprezentującą go warstwę muzyczną. Tematem poszukiwań jest Düsseldorf, jego językiem jest muzyka. Ramą projektu jest swobodne wyrażanie emocji poprzez elastyczność na płaszczyźnie estetyki jazzu w połączeniu z zagadnieniami popkultury i lokalnych obserwacji życia społecznego.

Wokalistka…
Joanna Kucharczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwesytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wokalistka, pianistka, pedagog. Była dyrygentką pierwszej w Polsce jazzowej grupy wokalnej Jazz City Choir. Laureatka szeregu nagród: m.in. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Stacji Kutno” Festiwalu Jeremiego Przybory, Tytułu Najlepszego Wokalisty podczas Johnny Raducanu’s Festival (Rumunia), II miejsca i Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska), II miejsca na festiwalu Nomme Jazz (Estonia) – gdzie otrzymała także nagrodę specjalną Norweskiej Akademii Muzycznej, W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album “More” nagrany z zespołem Joanna Kucharczyk Quartet (Vit Kristan – piano/Max Mucha – kontrabas/Karol Domański –perkusja). Materiał z tej płyty prezentowany był podczas koncertów w Polsce, Czechach iSłowacji, m.in. na “Open Jazz Fest” oraz “Prague International Jazz Festival”. Gościnnie Od października 2014 roku współpracuję z Klubem Komediowym w Warszawie jako pianistka,współtworząc pierwszy w Polsce Musical Improwizowany. Od października studentka Kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Skład zespołu:
Reiner Witzel – Saksofon, Klarnet
Mathias Haus – Wibrafon
Sebastian Gahler – Pianino
Philipp van Endert – Gitara
Nico Brandenburg – Bass
Peter Weiss – perkusja

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages