środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Strażacy wyjeżdżali do przymarzniętych do lodu zwierząt, ale też do zalanych piwnic i do... karetki

2016-12-20 08:45:52 (ost. akt: 2016-12-20 09:01:38)

Prezentujemy przegląd wydarzeń z ostatniego tygodnia, podczas których interweniowali strażacy z jednostki PSP w Iławie. Materiał przygotował tradycyjnie rzecznik prasowy kpt. Krzysztof Rutkowski.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 13 do 19 grudnia 2016 r.

Wtorek, 13 grudnia
Nowa Wieś, ul. Marsa 2 – pożar śmietnika kontenerowego.
Susz, ul. Kraszewskiego – Zalana piwnica w budynku jednorodzinnym.
Lubnowy Małe – interwencja strażaków w związku ze zgłoszeniem o przymarzniętej sarnie na polu. Na miejscu ustalono, że w wyniku roztopów śniegu i dużych opadów deszczu na polu zebrała się woda, która zamarzła. W wodzie tej znajdowała się przymarznięta sarna. Po uwolnieniu zwierzę całe i zdrowe uciekło do pobliskiego lasu.
Jędrychowo – napływająca woda wypełniła staw w sąsiedztwie zakładu meblarskiego i zaczynała zalewać pomieszczenia produkcyjne. Strażacy odpompowali nadmiar wody do pobliskich rowów melioracyjnych.

Środa, 14 grudnia
Iława, ul. Lubawska – plama substancji ropopochodnej na jezdni.
Dąbrowa – pomoc w wyciągnięciu karetki, która ugrzęzła w błocie na jednej z prywatnych posesji.
Susz, ul. Prabucka – kolejna zalana piwnica w budynku mieszkalnym
Ząbrowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego
Iława, ul. Dąbrowskiego – przymarznięty łabędź. Ze zgłoszenia wynikało, że ptak znajduje się w odległości około 50 metrów od brzegu i nie może się ruszyć, gdy ratownicy zbliżali się do łabędzia, przestraszony ptak wstał i odfrunął.

Niedziela, 18 grudnia
Gromoty – pożar sadzy.
Rożental – zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 15. Na miejscu ustalono, że w wyniku poślizgu samochód osobowy zjechał z drogi i znajdował się na pobliskim polu. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Poniedziałek, 19 grudnia
Mortęgi – śliska nawierzchnia była powodem zdarzenia drogowego w miejscowości Mortęgi, gdzie jadący samochodem osobowym mężczyzna wjechała do przydrożnego rowu, jednak tak niefortunnie, że samodzielnie nie mógł opuścić pojazdu. Kierowca zabrany został do iławskiego szpitala.
Fijewo, gmina Lubawa - kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem do rowu wjechał dostawczy mercedes. Kierowca sam wydostał się z pojazdu i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.
Julin – zwisający konar drzewa nad drogą zagrażający przejeżdżającym drogą pojazdom.
Złotowo – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Trudne warunki drogowe nie oszczędzały kierowców. Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 537 w okolicach miejscowości Złotowo. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Wszyscy opuścili samochody przed przybyciem straży, jedynie dwie podróżujące jednym z aut kobiety uskarżały się na dolegliwości powypadkowe. Jedna z nich zabrana został do iławskiego szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zakręcili zawory butli instalacji gazowych, w które wyposażone były samochody. Oświetlali miejsce zdarzenia oraz usunęli przy użyciu sorbentu płyny poeksploatacyjne, które wyciekły z uszkodzonych samochodów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages