Szczypiorniści Jezioraka wygrali i pozostaną na drugim miejscu w tabeli III ligi

2016-12-10 19:11:01(ost. akt: 2016-12-10 19:22:15)
Przy piłce Jakub Jarząb (Jeziorak Iława)

Szóste zwycięstwo w sezonie 2016/17 zanotowali dziś (sobota, 10. grudnia) piłkarze ręczni Jezioraka. Drużyna z Iławy pokonała na swoim parkiecie zespół Damy Radę Inowrocław. Przy jednym remisie i jednej porażce bilans prezentuje się bardzo okazale.
ITS Jeziorak Iława — Damy Radę Inowrocław 28:24 (11:10)
Najwięcej bramek dla Jezioraka rzucił Andrzej Jaworski (10)

Tylko przez pierwszą chwilę trwania dzisiejszego spotkania goście z Inowrocławia prowadzili (0:1). Później iławianie doprowadzili do remisu, wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Szczypiorniści Jezioraka nie ustrzegli się jednak błędów, przez co momentami pojawiała się nerwowość.

Obie połowy spotkania były podobne: gospodarze wychodzili w pierwszym kwadransie na wyraźne prowadzenie, ale później z powodu nieskuteczności pod bramką rywala (m.in. przy rzutach karnych) i momentami dziurawej obrony, ekipa Damy Radę niebezpiecznie zbliżała się do iławian. Na szczęście pod koniec drugiej połowy zachowali sporo zimnej krwi i zasłużenie wygrali szósty w tym sezonie mecz.

Dziś także zostały rozegrane inne pojedynki 9. kolejki, w Bydgoszczy na przykład — w meczu najbardziej interesującym drużynę Jezioraka — sąsiad z ligowej tabeli, Borowiak Czersk pokonał miejscową Iskrę 23:21 (11:11). Dzięki zwycięstwu w meczu z Damy Radę Jeziorak pozostanie jednak na drugim miejscu w ligowej tabeli. Dla iławian było to ostatnie spotkanie I rundy tego sezonu.