Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Impreza "Bawmy się razem" odbyła się już 14 raz

2016-11-25 14:40:42 (ost. akt: 2016-11-25 14:48:27)

Autor zdjęcia: www.ilawa.pl/Urząd Miasta Iława

Dobra zabawa i mnóstwo konkursów dla małych i dużych - tym właśnie była tegoroczna edycja (już XIV) imprezy integracyjnej „Bawmy się razem”.


Impreza odbyła się na Hali Widowiskowo- Sportowej w Iławie. Wzięło w niej udział jedenaście placówek oświatowych: Przedszkole Miejskie nr 2 Integracyjne, Przedszkole w Kisielicach, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej oraz Świetlica Środowiskowa "MOPSIK", Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych, Warsztat Terapii Zajęciowej, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie, Dzienny Dom Pomocy Społecznej oraz Dom Pomocy Społecznej. Każda grupa wzięła udział w oficjalnej paradzie, na której czele szli przedstawiciele grup z tabliczkami, na których widniały napisy, skąd pochodzą. Wychowankom, jak i ich opiekunom nie brakowało kreatywności, więc wszystkie przygotowane konkurencje były niesamowitym widowiskiem. Odbyły się zarówno programy artystyczne, jak i konkursy.

Goście

Udział wzięli m.in. burmistrz Adam Żyliński, panie burmistrzynie Ewa Junkier i Mariola Zdrojewska, wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz radni. Podczas zabawy wszyscy byli równi. Nikt nie był bardziej niepełnosprawny lub bardziej pełnosprawny, bardziej stary czy bardziej młody, lepszy bądź gorszy. Przyjemna atmosfera sprawiała, że na twarzach uczestników malowały się ogromne uśmiechy. Co więcej, zabawa rozkręciła się na tyle, że nawet sam pan Burmistrz tańczył razem z uczestnikami. To było niesamowite wydarzenie. Radosna muzyka, dobra zabawa i morze empatii sprawiło, że „Bawmy się razem” pozostawiło po sobie niesamowite wspomnienia i piękne zdjęcia, które można zobaczyć w poniższej relacji.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Iława oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej oraz MOPS-u.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages