środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

48-latek wszczynał awantury domowe, zarówno na trzeźwo jak i pod wpływem alkoholu

2016-11-24 08:45:42 (ost. akt: 2016-11-24 08:48:11)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że sprawca będąc trzeźwym jak i pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, krytykował, groził a także znęcał się fizycznie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie powiatu iławskiego. Interweniujący policjanci ustalili, że 48-latek zachowywał się agresywnie wobec swojej byłej żony. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, krytykował, poniżał. Oprócz agresji słownej stosował również przemoc fizyczną wobec pokrzywdzonej.

Funkcjonariusze przyjęli od zgłaszającej zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 48-latka dozór policyjny. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego dwa razy w tygodniu stawiać się w komendzie powiatowej policji w Iławie, nie zbliżać się do pokrzywdzonej na odległość bliższą niż 50 m oraz opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages