Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Dwie osoby uwięzione w windzie przy przejeździe kolejowym. Interweniowała straż pożarna

2016-11-22 11:05:55 (ost. akt: 2016-11-22 13:42:03)
W windzie podziemnego przejścia pod torowiskiem kolejowym w centrum Iławy zostały uwięzione dwie osoby

W windzie podziemnego przejścia pod torowiskiem kolejowym w centrum Iławy zostały uwięzione dwie osoby

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Od kpt. Krzysztofa Rutkowskiego otrzymaliśmy kolejny raport z działań iławskiej straży pożarnej — znajdziemy w nim zdarzenia od środy 16. listopada do poniedziałku 21. listopada. Wśród interwencji była jedna dość oryginalna: w windzie podziemnego przejścia pod torowiskiem kolejowym w centrum Iławy zostały uwięzione dwie osoby. Rzecznik prasowy straży pożarnej dodaje, że w tym roku był to już drugi taki przypadek w tym miejscu.

Środa, 16 listopada
Łęgowoprzygnieciony mężczyzna. Do groźnego zdarzenia wyjechali strażacy z Łęgowa, Kisielic i iławskiej JRG. W jednym z budynków inwentarskich gospodarstwa rolnego w Łęgowie w wyniku uszkodzenia mechanicznego zawalił się dach, którego elementy przygniotły pracującego w budynku mężczyznę. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego, który po wyniesieniu z zagruzowanej obory przekazany został ratownikom medycznym. Budynek ogrodzono taśmą z decyzją zakazu jego użytkowania. O całej sytuacji poinformowany został również nadzór budowlany. Mimo, że z informacji uzyskanych od właścicieli wynikało, że jedynie jedna osoba przebywała wówczas w oborze, strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej dokładnie przeszukali cały obiekt.

Rożental – Droga Krajowa nr 15 – zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Do zdarzenia doszło przy jednym z dwóch wyjazdów z miejscowości Rożental – samochód osobowy, którym podróżowała kierująca pojazdem kobieta wyjeżdżając na DK 15 uderzony został w bok od strony pasażera przez nadjeżdżającą ciężarówkę. W momencie przyjazdu strażaków kobieta była przytomna. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wydobyciu poszkodowanej i udzielenia jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poprzez stabilizację kręgosłupa szyjnego, unieruchomienie na noszach i prowadzeniu tlenoterapii. W momencie przyjazdu karetki poszkodowana przekazana został ratownikom medycznym. W samochodzie osobowym odłączono akumulator i na potrzeby działań strażacy kierowali ruchem drogowym. Poszkodowana została zabrana do iławskiego szpitala.

Czwartek, 17. listopada
Iława ul. Biskupska – zderzenie skutera z samochodem osobowym
Rumienica – zwisający konar stwarzający zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów.

Piątek, 18 listopada
Iława, ul. 1-go Maja – pożar śmietnika kontenerowego
Lubawa, ul. Sadowa – konar drzewa na jezdni

Niedziela, 20. listopada
Iława, ul Wyszyńskiego – podziemne przejście pod torowiskiem – dwie osoby uwięzione w windzie. W tym roku był to już drugi taki przypadek w tym miejscu
Laseczno, droga krajowa nr 16 – plama oleju na jezdni

Poniedziałek, 21. listopada
Iława ul. Jasielska – kolejny pożar śmietnika kontenerowego
Bronowo – zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu dymu w mieszkania

zebrał kpt. Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy PSP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages