Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zapraszamy na spotkanie z kompozytorem Krzesimirem Dębskim, połączone z koncertem Anny Jurksztowicz

2016-11-16 10:30:21 (ost. akt: 2016-11-16 10:40:19)

Autor zdjęcia: ICK

Iławskie Centrum Kultury zaprasza  na spotkanie z kompozytorem Krzesimirem Dębskim, który tym razem zaprezentuje się jako autor książki pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia”. Spotkanie autorskie połączone będzie z koncertem Anny Jurksztowicz. Na to wydarzenie zapraszamy w piątek 2 grudnia do kinoteatru Pasja, na godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Krzesimir Dębski to znany polski kompozytor. polski kompozytor muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection. Studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Prywatnie jest mężem Anny Jurksztowicz, wokalistki jazzowej i producentki muzycznej i ojcem m.in. Radzimira Dębskiego, również kompozytora i muzyka.

Tym razem artysta opowie o swojej książce „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia.” Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert Anny Jurksztowicz.

W swojej książce Krzesimir Dębski przedstawia losy swojej rodziny pochodzącej z kresów. Jego dziadkowie giną z rąk bojowników UPA zaś rodzice cudem uchodzą z życiem. Mimo iż sam autor przychodzi na świat dopiero dziesięć lat później i nie może być naocznym świadkiem tragicznych wydarzeń, żyjąc w ich cieniu, poznając relacje ze strony ojca, staje się badaczem i swoistym ambasadorem pamięci o Polakach zamordowanych przez ukraińskich nazistów. Podczas spotkania kompozytor opowie o historii swojej rodziny, dziadku, który był uczestnikiem powstania styczniowego, ale też o metodach dochodzenia prawdy o rzezi wołyńskiej. To ciekawa historyczna podróż opowiedziana nie tyle przez badacza, co człowieka bardzo osobiście związanego z tragicznymi wydarzeniami.
Po spotkaniu wystąpi z mini recitalem Anna Jurksztowicz, której akompaniować będzie Krzesimir Dębski.

Wstęp na wydarzenie jest na bezpłatne wejściówki do
odbioru w ICK od poniedziałku do piątki w godz. 8-15.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages