Najmłodsi zdobyli swoje pierwsze medale, a starsi potwierdzili dobrą formę

2016-11-16 10:17:26(ost. akt: 2016-11-16 10:26:10)
Na zdjęciu młoda ekipa z Iławy. Od lewej: Jaś Góralski, Zosia Kamińska, Gabrysia Grzywacz, Hubert Węgorzewski, Kuba Olstowski, Piotrek Pietrewicz

W piątek 11. listopada grupa tenisistek i tenisistów ITS Jezioraka Iława zagrała w Suszu w turnieju zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
— Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Najwięcej radości mieli najmłodsi reprezentanci naszej sekcji, którzy zdobyli swoje pierwsze wymarzone medale — mówi Emilia Włodarska, trenerka w iławskim klubie.

W kategorii dziewcząt do lat 15. Zosia Kamińska zajęła drugie miejsce, Gabrysia Grzywacz była trzecia. — Dziewczyny zagrały rewelacyjnie. W końcu widać ich ciężką pracę na treningach. Bardzo dobrze spisali się także chłopcy do lat 14: Kuba Olstowski zajął drugie miejsce, Piotrek Pietrewicz wywalczył czwartą pozycję — dodaje trenerka, która sama wygrała rozgrywki pań.

Poza nią na podium stanęły jeszcze dwie iławianki: Magdalena Pieńczewska była druga, a Ola Szczepańska zawody zakończyła na trzecim miejscu. W turnieju mężczyzn do lat 30. wicemistrzem został Michał Gostół, a Przemysław Sendecki w klasyfikacji końcowej był tuż za nim.
Trzeba jeszcze wspomnieć o Włodzimierzu Siudzińskim, który w kategorii 50+ (kategoria "Młodzi duchem" jak sam mówi) był trzeci.