Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Iławscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę

2016-10-31 10:33:57 (ost. akt: 2016-10-31 10:36:09)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 28 – latkowi. Mężczyzna został zatrzymany przez iławskich dzielnicowych. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu miasta zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców o grupie osób, która pali ognisko i głośno się zachowuje w okolicy garaży. Policjanci podjechali na miejsce interwencji. Okazało się, że mężczyźni mają rozpalone ognisko. W trakcie czynności policjanci ustalili dane mężczyzn, a następnie sprawdzili w policyjnych systemach informatycznych.

Jeden z nich podczas interwencji zaczął się nerwowo zachowywać, po czym odrzucił papierowe zawiniątko. Policjanci ustalili, że wewnątrz zawiniątka znajduje się susz roślinny, który po przebadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom #2293705 | 172.56.*.* 24 lip 2017 00:31

    Jakie narkotyki.marihuana jest naturalna i leczy ludzi na calym swiecie.ten dziennikarz najpierw niech sie douczy i nie pisze brednie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages