Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Finał Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wygrał projekt Young Spot!

2016-10-21 19:57:06 (ost. akt: 2016-10-21 20:10:32)
Wizualizacja wygranego projektu Young Spot

Wizualizacja wygranego projektu Young Spot

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Iława

Po głosowaniu w Iławskim Budżecie Obywatelskim trwającym cały wrzesień i podliczeniu głosów znamy finalistę. Jest to projekt nr 1 – Young Spot – miejsce spotkań, który zwyciężył ilością 5.545 punktów. Jako lokalizację do tego celu zaproponowano teren przy przystani Skarbek. Będzie to jeden z ważniejszych punktów na trasie ścieżek rekreacyjnych.


Pomysłodawcy wygranego projektu zaproponowali tam części sportową i skateparkową. Będzie można tam łączyć wydarzenia sportowe, młodzież będzie mogła się tam spotkać i aktywnie spędzić czas, a rodzic nauczy dziecko jeździć na rowerze w bezpiecznej przestrzeni. Miejsce, w którym będzie można przeprowadzić warsztaty z bezpieczeństwa, zawody sportowe w wielu dyscyplinach, koncert pod chmurką czy inne formy animacji. Przewidywany koszt projektu to 281.000 zł. Są to koszty szacunkowe.

Przebieg tegorocznej edycji
Do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosiło się 17 wnioskodawców ze swoimi pomysłami. Osiem z nich zostało odrzuconych ze względów formalnych, polegających na niezgodności z Uchwałą Rady Miasta. Dla przykładu jeden z nich dotyczył tzw. projektu miękkiego. Był to projekt imprezy, a z założenia zadania finansowane w ramach budżetu obywatelskiego mają zostać jako stały punkt na mapie miasta.


Jak wyglądało to w statystykach?


Tegoroczna inicjatywa IBO uruchomiona przez Urząd Miasta to projekt dla Iławy nowatorski. W określonych ramach finansowych przenosi on środek ciężkości z decyzji Rady Miejskiej i urzędników na decyzję mieszkańców. To pierwszy rok działania tego mechanizmu, a już pokazał jak wielu ludzi angażuje się w poprawę wizerunku miasta. Gratulujemy nie tylko pomysłodawcom zwycięskiego projektu, ale także wszystkim mieszkańcom Iławy zaangażowanym w inicjatywę budżetu obywatelskiego.

Co dalej?
W ramach inicjatywy budżetu obywatelskiego Wydział Planowania Inwestycji i Monitoringu Urzędu Miasta Iławy zajmie się opracowaniem dokumentacji  i wykonaniem zwycięskiego projektu Young Spot. Równocześnie z opracowywyaną dokumentacją Young Spotu, zostanie wykonana dokumentacja na  zajmujący drugie miejsce projekt placu zabaw. Plac ten wpisuje się w planowane zamierzenia inwestycyjne, dotyczące poszerzenia programu rekreacyjnego nad istniejącymi ścieżkami nad rzeką Iławką. Zapraszamy na naszą stronę do śledzenia na bieżąco przebiegu wykonywanych prac.

Źródło: Urząd Miasta Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ormowiec #2095151 | 46.186.*.* 23 paź 2016 08:32

    Wasz Burmistrz to niezły cwaniak. Prawie pod domem swoim taki projekt, o który nie musi walczyć z Radą i radną Jackowską, a dokonał tego obcymi rękami. Gratuluję Jemu i cichej grypie zaangażowanej młodzieży.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages