Zawodnicy iławskiej Moreny z medalami mistrzostw Polski i powołaniami na światowy czempionat

2016-10-17 17:00:17(ost. akt: 2016-10-17 14:07:14)
Ekipa iławskiej Moreny. Od lewej strony Arkadiusz Szewczyk, Klaudia Maria Żelazowska, Wioletta Zarzecka, Krzysztof Kaczałko

Autor zdjęcia: archiwum Morena Iława

Czworo reprezentantów Moreny Iława wzięło udział w mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w strzelaniu w trzech postawach, które odbyły się w Ustce.
Najlepiej spisała się Wioletta Zarzecka, która w kategorii kobiet wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski, zaś brąz przypadł Klaudii Marii Żelazowskiej. Wśród mężczyzn Roman Jagodziński wywalczył 7 pozycję.

Kolejnego dnia odbyły się ogólnopolskie zawody w postawie stojąc, na których nasi zawodnicy wypadli równie dobrze. Do finałowej ósemki awansowały Wioletta i Klaudia. Po zaciętej walce ostatecznie zwyciężyła Klaudia Maria Żelazowska, a Wioletta Zarzecka zajęła tym razem trzecie miejsce. Dwie członkinie tego samego klubu zamieniły się pozycjami. To się nazywa przypadek doskonały.

Do finału nie zakwalifikował się Roman Jagodziński, któremu zabrakło niewiele punktów i skończył rywalizację na 9 miejscu. W turnieju brał udział również Dariusz Zarzecki. Asystentami byli Arkadiusz Szewczyk i Krzysztof Kaczałko.

Związek Kultury Fizycznej „Olimp” powołał reprezentację do udziału w mistrzostwach świata w strzelectwie pneumatycznym, które odbędą się w Olsztynie na początku listopada tego roku. Wśród powołanych znajduje się dwójka zawodników iławskiej Moreny: Jagodziński i Zarzecka.