Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

119 interwencji policji w ten weekend. Pijani za kierownicą, pijani na klatkach schodowych

2016-10-17 11:13:47 (ost. akt: 2016-10-17 11:19:11)

Autor zdjęcia: mat. policji

Minione 72 godziny były pracowite dla policjantów z powiatu iławskiego. Funkcjonariusze interweniowali 119 razy, w 9. przypadkach były to interwencje domowe, a w 25 drogowe. Mundurowi zatrzymali również czterech nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierującego za rażące przekroczenie prędkości.

Był to wytężony czas pracy nie tylko dla policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 9 interwencji domowych. Jeden z awanturników noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi w 3 rodzinach wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty.

••• Miniony weekend był szczególnie pracowity dla policjantów ruchu drogowego. Doszło do 25 interwencji w związku z ruchem drogowym w tym 2 poważnych wypadków i 13 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech nietrzeźwych kierujących, w tym trzech, którzy spowodowali zdarzenia drogowe.

Pierwszy z nich, mieszkaniec powiatu ostródzkiego, postanowił pojeździć sobie vw, jednak nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Nieprzytomny mężczyzna z urazem kręgosłupa helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. W trakcie badań okazało się, że 31 –latek ma 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po tym, jak spowodował kolizję. 57 - latek kierując oplem uderzył w samochód osobowy land rover i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zostali powiadomieni o tym zdarzeniu przez pokrzywdzonego, który dodał, że sprawca jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustali i zatrzymali mężczyznę, który po kolizji po prostu pojechał sobie do domu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że przypuszczenia pokrzywdzonego były słuszne: 57 - latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast kilka minut później w gminie Kisielice kierujący audi uderzył w drzwi od garażu i odjechał. Policjanci znając numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek, w którym pojechał po kilkunastu minutach zatrzymali go na jednej z dróg w gminie. Okazało się, że 63 - latek jest pod znacznym działaniem alkoholu, badanie alkomatem wskazało 2,1 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali również kierującego, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał audi w Rudzienicach (gmina Iława) z prędkością 118 km/h. Mieszkańcowi powiatu ostródzkiego zostało zatrzymane prawo jazdy oraz został ukarany przez policjantów 500-złotowym mandatem i 10 punktami.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy - za pierwszym razem na 3 miesiące.

••• Funkcjonariusze także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Mężczyźni odnajdywani byli w okolicach sklepów, na klatkach schodowych oraz przy głównych ulicach. Żaden z nich nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Policjanci w obawie o ich życie i zdrowie, ponieważ jesień to czas kiedy szybko zapada zmrok a temperatura w nocy spada poniżej 0, przekazywali ich pod opiekę najbliższych lub doprowadzali do jednostki. Mężczyźni nie unikną jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages