Szczypiorniści Jezioraka nie zwalniają tempa. Komplet punktów iławian w Bydgoszczy

2016-10-16 09:24:00(ost. akt: 2016-10-16 09:32:38)
Brawo Jeziorak! Tu akurat iławska drużyna dziękuje za wsparcie kibiców w meczu z Koroną

Dwa mecze w sezonie – dwa zwycięstwa. W rozegranym wczoraj spotkaniu III ligi piłki ręcznej seniorów drużyna Jezioraka Iława pokonała na wyjeździe Iskrę Bydgoszcz, która przed meczem była teoretycznym faworytem do zwycięstwa.
Iskra Bydgoszcz – Jeziorak Iława 26:39 (12:16)

JEZIORAK: Dudek, Seroczyński – Miklewski, Jaworski 11, Szajkowski 1, Lewalski Ł. 2, Gostrowski 2, Kosopud 5, Kalwas 6, Szymaniak Mac., Gawiński 6, Baliński 3, Lewalski M. 1, Seroczyński, Kęsicki 2, Szymaniak Mat., Licznerski

W spotkaniu inaugurującym sezon tydzień temu iławianie pokonali na własnym parkiecie Koronę Koronowo. Jeziorak zdominował wówczas rywala, drużyna trenerów Bogdana Garbino i grającego Grzegorza Balińskiego miała jednak świadomość, że o zwycięstwo trudniej będzie w drugim spotkaniu. Rywal nie okazał się jednak tak groźny, jak się wydawało. Iławianie odnieśli wysokie zwycięstwo (różnica 13. goli), do przerwy także byli skuteczniejsi, a najwięcej bramek (11) znowu rzucił Andrzej Jaworski.

- Pierwszą połowę mieliśmy bardzo przeciętną, nie wykorzystaliśmy wielu okazji, ale też bramkarz Iskry dobrze się spisywał – mówi Michał Gawiński, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Jezioraka. - W przerwie mocno się zmotywowaliśmy i efekty były widoczne w drugiej połowie. Graliśmy skuteczniej i zdobyliśmy sporą przewagę punktową, którą kontrolowaliśmy do końca meczu. Rywale byli dość sprawni, jednak przewaga siły była po naszej stronie. Mamy w zespole kilku zawodników o nie najgorszych warunkach fizycznych – dodaje iławianin.

Przypominamy, że w poprzednim sezonie iławianie grali w grupie z drużynami m.in. z województwa warmińsko-mazurskiego (rozgrywki prowadził Pomorski Związek Piłki Ręcznej). Teraz rywalizują w liczniejszej stawce, a ligę prowadzi Kujawsko-Pomorski ZPR (z tego województwa jest większość zespołów).

W kolejnym spotkaniu Jeziorak zagra przed własną publiką. Mecz z LKS-em Kęsowo zostanie rozegrany w sobotę 22. października o godzinie 17.00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11b.