Brawo Unia! Suszanie wygrali ze Stomilem II Olsztyn 6:2 (i pomogli GKS-owi Wikielec)

2016-10-11 09:14:31(ost. akt: 2016-10-11 10:01:02)
Piłkarze Amex Bączek Unii Susz, tu akurat wychodzą na derbowy pojedynek w Wikielcu

Jak co tydzień, wyniki i tabele lig piłkarskich w których występują nasze drużyny. Gdybyśmy mieli przyznać tytuł zespołu kolejki, to otrzymałaby go Amex Bączek Unia Susz, która pokonała na wyjeździe rezerwy Stomilu. Ze straty punktów olsztynian cieszą się w Wikielcu, bo dzięki temu GKS nie został wyprzedzony w tabeli.
IV LIGA
Orlęta Rema Reszel — Rolimpex GKS LZS Wikielec 2:2 (1:1)
1:0 — Kapusta (18), 1:1 — Sobociński (45), 2:1 — Kapusta (55), 2:2 — Kwiatkowski (70)
WIKIELEC: Malanowski — Sobociński, Waląg, Kacperek, Sagan, Kołakowski, Suchocki (60 Francuz), Tomczyk (75 Piceluk), Płoski (60 Kwiatkowski), Łukasik, Matsiukiewicz

Orlęta znów urwały punkty faworytowi — w poprzedniej kolejce zremisowały 2:2 w Białej Piskiej, teraz taki sam wynik zanotowały z Wikielcem. A kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby w 75. min Adam Kapusta wykorzystał rzut karny. Jego uderzenie obronił jednak bramkarz gości Jacek Malanowski. Więcej na temat spotkania tutaj.

Stomil II Olsztyn — Amex-Bączek Unia Susz 2:6 (0:4)
0:1 — Karczewski (21), 0:2 — Górski (28), 0:3 — Kruczkowski (44), 0:4 — Karczewski (45), 1:4 — Śledź (52), 1:5 — Karczewski (58), 2:5 — Śledź (72), 2:6 — Karczewski (74)
UNIA: Jędrzejewski — D. Laskowski, Wiśniewski, Bieńkowski, Hanas, Kruczkowski (70 Klonowski), Górski, Kowalczyk, Luliński (80 A. Laskowski), Wacławski (72 Staniec), Karczewski (88 Mazurowski)

Już do przerwy Unia prowadziła 4:0. W drugiej połowie zespół trenera Jarosława Płoskiego dołożył jeszcze dwa gole, przy także dwóch trafieniach Stomilu (w 86. minucie bramkarz gości Kamil Jędrzejewski obronił rzut karny wykonywany przez Rafała Śledzia) i niespodzianka stała się faktem.
— Wiedzieliśmy, że jedziemy na boisko wicelidera, który może być wzmocniony przez kilku zawodników z pierwszego składu. Zmieniliśmy więc ustawienie i taktykę na ten mecz, zagraliśmy bardziej defensywnie niż zwykle — mówi trener Płoski. — W pierwszej połowie prezentowaliśmy się bardzo dobrze, choć grząskie boisko nie pomagało w grze. Na pięć, sześć sytuacji wykorzystaliśmy aż cztery, brawa więc za skuteczność. W drugiej połowie nastąpiło rozluźnienie w naszych szeregach, jednak kontrolowaliśmy sytuację. Moim piłkarzom należą się duże słowa uznania za zaangażowanie, dyscyplinę, a także za chłodną głowę pod bramką rywala — dodaje szkoleniowiec Unii.

POZOSTAŁE WYNIKI 12 KOLEJKI
Delfin Rybno — Znicz Biała Piska 4:3 (0:2)
Granica Kętrzyn — Rominta Gołdap 2:1 (1:0)
Mamry Giżycko — MKS Korsze 0:2 (0:0)
Tęcza Biskupiec — Omulew Wielbark 6:0 (1:0)
Zatoka Braniewo — Warmiak Łukta 5:5 (1:1)
Błękitni Orneta — Mrągowia Mrągowo 2:1 (0:1)