Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

W końcu jest jakaś Opcja na kulinarnej i imprezowej mapie Iławy [WYWIAD, MENU, IMPREZY]

2016-10-07 16:49:16 (ost. akt: 2016-10-07 11:08:28) Artykuł sponsorowany
Lokal mieści się w dawnych koszarach pruskich. Dominuje czerwona cegła, która ma swój niepowtarzalny i urokliwy klimat

Lokal mieści się w dawnych koszarach pruskich. Dominuje czerwona cegła, która ma swój niepowtarzalny i urokliwy klimat

Autor zdjęcia: Wojciech Laskowski/MW fotografia

Dawna stołówka IZNS-ów przy ul. Grunwaldzkiej 13 ma już długą tradycję nie tylko kulinarną, ale także imprezowo-muzyczną. Lokal rozpoczął niedawno nowy rozdział swojej historii: pub&restauracja Opcja jest miejscem, gdzie nie tylko dobrze się pobawimy, ale także smacznie zjemy. Właściciele planują m.in. organizowanie imprez okolicznościowych, takich jak komunie, wesela czy urodziny. Spotkaliśmy się z nimi, aby porozmawiać o nowej opcji na kulinarnej i imprezowej mapie Iławy.


Pub i restauracja Opcja mieści się w Iławie przy ul. Grunwaldzkiej 13, w biurowcu IZNS

— Skąd pomysł na lokal i jego nazwę?
— Z potrzeby, a jak wszyscy wiemy potrzeba jest matką wynalazków i choć nic nowego nie odkryliśmy to powstał pomysł na miejsce, które ma być inne, oryginalne. Włożyliśmy dużo pracy w to, aby Opcja stała się miejscem spotkań towarzyskich, gdzie można w dobrym klimacie i towarzystwie spędzić czas oraz zjeść dania inne niż te ogólnodostępne.
Natomiast nazwa pubu i restauracji sama się zrodziła. Rozważaliśmy różne opcje, które podobały się bardziej lub mniej, ale na koniec i tak ktoś zadawał pytanie: a może inna opcja? I tak zostało.


— Co nowego ma do zaoferowania lokal w biurowcu IZNS?
— Przede wszystkim w dawnej stołówce IZNS znów można smacznie zjeść! Nasz lokal przewiduje także różnego typu imprezy, od kameralnych począwszy, takich jak wieczory poezji śpiewanej czy minikabarety, po duże imprezy taneczno-muzyczne oraz uroczystości okolicznościowe, jak komunie, wesela czy urodziny. Jesteśmy także otwarci na sugestie klientów w kwestii zapotrzebowania na wydarzenia kulturalne.— Jakie dania będziecie serwować?
— Szef kuchni, a zarazem współwłaściciel, ma własny autorski pomysł na menu, które w potocznym języku można nazwać Street Foodem. Kulinarne tradycje rodzinne oraz nabyte doświadczenie w trakcie podróży i pracy w kuchniach na całym świecie, m.in. w restauracjach nagradzanych gwiazdkami Michelin pozwoliły na poznanie smaków i potraw z różnych zakątków globu. Całość przekłada się na smaczne i przystępne dla wszystkich jedzenie okraszone orientem. Zresztą, żaden najbardziej wysublimowany opis nie odda smaku potrawy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do posmakowania i wydania własnej opinii.

— W przeszłości odbywały się tu także imprezy muzyczne. Zdaje się, że kontynuujecie tę tradycję?
— Owszem, imprezy muzyczne gościć będziemy bardzo często, bo kto nie lubi bawić się i tańczyć? Pewne zmiany oczywiście zaszły, novum, które może wydawać się niektórym dziwne, ale które już w kilka tygodni po otwarciu lokalu utwierdziło nas w słuszności podjętej decyzji jest limit wiekowy. Tak, naprawdę wprowadziliśmy limit wiekowy – imprezy odbywające się u nas są dla osób od 21. roku życia.
Bardzo dużą frekwencją cieszą się np. imprezy z cyklu „Potańcówka”. Ze względu na możliwości organizowania takich wydarzeń, zapewne dość często będziemy gościć artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne.


— Kto zadbał o taki klimatyczny wystrój?
— Wystrój jak i cały lokal powstawał niczym feniks z popiołów (śmiech). Może to trywialne, ale naprawdę włożyliśmy bardzo dużo własnego czasu i sił w doprowadzenie Opcji do aktualnego stanu. Proszę pamiętać, że lokal mieści się w dawnych koszarach pruskich i jego architektura jest typowa dla tamtej epoki, czyli dominuje czerwona cegła. Kiedy przystępowaliśmy do remontu nie było jej widać. Natomiast teraz cegła, która ma swój niepowtarzalny i urokliwy klimat, przeważa w lokalu. Oczywiście bez pomocy i zaangażowania wielu osób nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Dlatego chcielibyśmy bardzo podziękować ludziom, którzy przyczynili się do modernizacji i aranżacji naszego lokalu, a w szczególności Przemkowi, Markowi i Wojtkowi. Ich wielomiesięczna praca pozwoliła na to, aby kolejna osoba, której chcemy podziękować, czyli Julia Bartkowska i jej Studio B, mogła zaaranżować lokal do obecnego wystroju. Dla Was wielkie dzięki!

— W takim razie pozostaje nam tylko zapytać, kiedy można wybrać się do Was na jakiś posiłek?
— Aktualnie lokal jest czynny od czwartku do niedzieli od godziny 20.00. Natomiast od najbliższej środy 12. października lokal czynny będzie codziennie od godziny 12.00. Zapraszamy. Szczegóły dotyczące wydarzeń w Opcji można znaleźć na naszym facebooku.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages