Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Modelarze z Iławy na wyborach Pomorskiej Miss Scanii [ZDJĘCIA]

2016-09-29 09:33:01 (ost. akt: 2016-09-29 09:43:37)
Damian Sikorski z Iławy (górny rząd, w ciemnych okularach) odpowiada za wystawę modeli podczas Pomorskiej Miss Scanii

Damian Sikorski z Iławy (górny rząd, w ciemnych okularach) odpowiada za wystawę modeli podczas Pomorskiej Miss Scanii

Autor zdjęcia: archiwum modelarzy

Nawet wśród ciężarówek odbywają się teraz wybory najładniejszej. Choć akurat Pomorska Miss Scanii to żadna nowość — impreza ma już bowiem 15. letnią tradycję. W przeszłość tytuł miss trafiał także do Iławy, do firmy Mirosława Mazura.

Na tegorocznej edycji, do której doszło w Gdańsku, obecni byli modelarze z Iławy. — Były to wybory najładniejszego modelu scanii. Podczas tegorocznej imprezy odbyła się też premiera najnowszego modelu scanii serii R i S — mówi Damian Sikorski, który wraz z innym modelarzem z Iławy, Dariuszem Kaczmarczykiem był obecny na tym wydarzeniu. Przypomnijmy, że Sikorski to główny pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Wystawy Modeli, która corocznie odbywa się w mieście nad Jeziorakiem.— My modelarze i kolekcjonerzy jak zwykle braliśmy udział w tej imprezie z modelami pojazdów marki scania oraz makietę kolejową. Ja podczas Pomorskiej Miss jestem koordynatorem od spraw modelarskich — dodaje Sikorski.

Iława znana jest na wyborach nie tylko z uwagi na organizacyjny wkład modelarza. W przeszłości ciągniki siodłowe szwedzkiej marki do imprezy zgłaszał Mirosław Mazur, właściciel firmy transportowej i aż trzykrotnie iławskie ciężarówki zdobywały tytuły.
— Rzeczywiście, mamy niezłe tradycje jeśli chodzi o wybory Pomorskiej Miss Scanii. W 2003 roku tytuł ten zdobył model 143 420, z wysuniętym silnikiem zwanym pieszczotliwie "ryjem". W 2004 roku model 124 420 zdobył także tytuł najładniejszego pojazdu, a rok później ta sama scania została miss publiczności — wymienia Mirosław Mazur.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages