Jeziorak rozbił Czarnych Rudzienice w meczu 1/16 finału WPP [ZDJĘCIA]

2016-09-28 18:17:50(ost. akt: 2016-09-28 18:41:58)
78 minuta - za chwilkę piłka po "podcince" Daniela Madeja z rzutu karnego wpadnie do bramki Pawła Osasiuka

Na stadionie w Iławie rozegrano dziś jedno ze spotkań 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej, miejscowy Jeziorak (A klasa) podejmował Czarnych Rudzienice (okręgówka). Teoretycznie faworytem powinien być zespół gości, jednak to tylko pozory. Jeziorak wygrał wysoko i bardzo pewnie.
Jeziorak Iława – Czarni Rudzienice 5:0 (0:0)
1:0 – Madej (56), 2:0 – Kuchnik (60), 3:0 – Figurski (65), 4:0 – Madej (78, karny), 5:0 – Figurski (87)

Dziś rano gruchnęła informacja, że Tomasz Zakierski, trener Czarnych Rudzienice, zastąpi Arkadiusza Matza na stanowisku szkoleniowca w Motorze Lubawa. Zakierski oficjalnie nic nie potwierdził, w dzisiejszym spotkaniu wyszedł w pierwszym składzie Czarnych.

Przez pierwsze czterdzieści pięć minut meczu przewagę mieli iławianie, gościom natomiast totalnie brakowało pomysłu na grę. O ile jednak w pierwszej połowie dość poprawnie grali w obronie, o tyle w drugiej zabrakło także tego. Można było odnieść wrażenie, że pierwsza zdobyta przez Jeziorak bramka załatwi sprawę wygranej.

Tak też się stało, a worek z golami rozsznurował Daniel Madej, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Pawła Osasiuka (golkiper był jednym z lepszych graczy swojej drużyny w tym meczu). Kolejne trafienia Rafała Kuchnika (asysta grającego trenera Wojciech Figurskiego), samego szkoleniowca (Kuchnik odwdzięczył się podaniem) załatwiły gospodarzom awans do 1/8. Gole Madeja (podcinka z rzutu karnego, „jedenastka” za faul na Krzysztofie Kressinie) oraz Figurskiego (z głowy) tylko dobiły będących już na łopatkach rudzieniczan.

Jeziorak wygrał i czeka na wynik spotkania, które o 18.30 miało się rozpocząć w Wikielcu. Rolimpex GKS podejmuje lubawski Motor. Zwycięzca tego pojedynku spotka się w 1/8 finału WPP z iławianami.