środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Początek sezonu grzewczego i już pierwsze zaniedbania właścicieli i użytkowników pieców

2016-09-27 11:56:22 (ost. akt: 2016-09-27 12:06:20)
Pożar sadzy w kominie.

Pożar sadzy w kominie.

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

Kapitan Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, przygotował dla naszych czytelników kolejny raport z działań swych kolegów po fachu. Przedstawiamy zdarzenia od środy 21. września do poniedziałku 26. września. Zwracamy szczególną uwagę na pierwszy, w rozpoczynającym się dopiero co sezonie grzewczym, pożar sadzy w przewodzie kominowym. — Początek sezonu grzewczego i już pierwsze zaniedbania właścicieli i użytkowników urządzeń grzewczych — zauważa rzecznik prasowy.

Środa, 21 września
Kisielice, ul. Kwiatowa – pożar instalacji elektrycznej oraz urządzeń sterujących węzłem grzewczym doprowadził do interwencji strażaków. W pomieszczeniach piwnicznych panowało silne zadymienie, które utrudniało odnalezienie miejsca, w którym zlokalizowany był pożar. Pożar sprawnie ugaszono, a pomieszczenia zostały oddymione. Wszyscy mieszkańcy budynku sami ewakuowali się na zewnątrz.

Czwartek, 22 września
Susz, ul. Leśna - zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Działania straży ograniczyły się do odłączenia akumulatora, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna po przekazaniu ratownikom medycznym przewieziony został do szpitala w Iławie.
Zalewo, ul. Elbląska – strażacy usuwali złamane konary, które częściowo blokowały drogę.
Lubawa, ul. Kościelna – pożar sadzy w przewodzie kominowym. Początek sezonu grzewczego i już pierwsze zaniedbania właścicieli i użytkowników urządzeń grzewczych.
Stradomno – plama oleju na krajowej 16-ce.

Piątek, 23 września
Iława ul. Lubawska
– dachowanie samochodu osobowego. W godzinach porannych dyżurny iławskiej straży otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na trasie Iława – Lubawa. Na miejscu okazało się, że w przydrożnym rowie na dachu leży samochód osobowy. Samochodem podróżował jedynie kierowca, który sam go opuścił. Pierwsze jesienne dni oraz opady deszczu powinny być dla kierowców sygnałem do wzmożenia uwagi i zdjęcia nogi z gazu.
Gałdowo – Zderzenie dwóch samochodów. Pojazdami podróżowały trzy osoby w tym czteroletnie dziecko. Mimo, że zderzenie wyglądało bardzo poważnie to wszystkie osoby po wykonaniu badania przez ratowników medycznych pozostały na miejscu zdarzenia.
Trasa Sampława - Lubawa. Kolejny groźny wypadek – samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn podczas manewru wyprzedzania wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Tym razem strażacy mieli pełne ręce pracy. Uszkodzenia auta wymagały użycia hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Pasażer osobówki zabrany został karetką do iławskiego szpitala, natomiast kierowca z poważnymi obrażeniami przetransportowany został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratowniczego do szpitala w Olsztynie.

Niedziela, 25 września
Iława, ul. Królowej Jadwigi – pożar śmieci nagromadzonych przy pojemniku kontenerowym.
Lubawa – ul. Jana Pawła II – otwarcie drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się starsza, chora osoba.

Poniedziałek, 26 września
Jędrychowo – Samochód osobowy uderzył w tył naczepy samochodu dostawczego. Pojazdami podróżowały trzy osoby, na szczęście zderzenie było na tyle niegroźne, że nikt z jego uczestników nie odniósł obrażeń.
Kaletka – Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mimo, że kierowca sam wyszedł z pojazdu zabrany został do szpitala w Iławie.
Szymbark – kolejne działania strażaków podczas pożarów stogów.
Rakowice – nadłamany konar nad drogą zagrażający przejeżdżającym samochodom.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages