Pierwszy turniej udany, teraz iławskie ping-pongistki przygotowują się do kolejnego

2016-09-20 08:09:15(ost. akt: 2016-09-20 07:58:23)
Reprezentantki iławskiego klubu na turnieju w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Lidzbarku Warmińskim odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w tenisie stołowym. — Wystąpiliśmy we wszystkich kategoriach wiekowych — mówi Emilia Włodarska, trenerka w sekcji ITS Jeziorak Iława.
Najmłodsza zawodniczka iławskiego klubu, Zosia Kamińska, zajęła czwarte miejsce w żaczkach. Anna Góralska zagrała w turnieju młodziczek, gdzie wywalczyła trzecie miejsce. Ta zawodniczka brała też udział w rywalizacji starszej kategorii, kadetek — tu była czwarta w klasyfikacji końcowej. Aleksandra Szczepańska zajęła piąte miejsce w juniorkach, a jej trenerka Emilia Włodarska była druga w tabeli seniorek — w finale przegrała z Karoliną Lalak, mistrzynią Polski juniorek. Kacper Góralski był 9. w klasyfikacji juniorów.

— Występ na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym uważam za udany. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do następnych rozgrywek — mówi Emilia Włodarska.
W tym sezonie rozegrane zostaną jeszcze trzy turnieje WTK, Iława będzie chciała przeprowadzić jeden z nich. Dwie najlepsze osoby w klasyfikacji końcowej każdej kategorii wiekowej awansują do finałów mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane już w 2017 roku.