Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ponad 4 miliony dotacji dla szpitala na budowę lądowiska!

2016-09-16 14:30:51 (ost. akt: 2016-09-16 14:49:52)
Tak wygląda budowa lądowiska na dachu szpitala powiatowego w Iławie. Na zdjęciu pochylnia

Tak wygląda budowa lądowiska na dachu szpitala powiatowego w Iławie. Na zdjęciu pochylnia

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Dziś dotarła z Ministerstwa Zdrowia bardzo dobra nowina. Otóż Szpital Powiatowy im. Wł. Biegańskiego w Iławie uzyskał ponad 4 mln dotację na budowę lądowiska, które aktualnie powstaje na dachu szpitala.

Szpital Powiatowy w Iławie złożył wniosek do Ministerstwa Zdrowia pod koniec marca 2016 r. Był on zatytułowany: „Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Powiatowego Szpitala w Iławie wraz z budową lądowiska”. Wniosek był reakcją na ogłoszony konkurs nr 9.1/1/2015, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych – wyjaśnia Żaneta Jończak z wydziału organizacyjnego Szpitala Powiatowego im. Wł. Biegańskiego w Iławie. — Konkurs ogłoszony został przez Ministerstwo Zdrowia. Całkowity koszt projektu to 7 559 755,74 zł, wnioskowana kwota to 4 740 330,60 zł. Już po przetargu, który wygrała firma IPB, koszt inwestycji wynosić będzie 5 549 971,80 zł. W ramach projektu zaplanowano doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w specjalistyczny sprzęt medyczny i wyposażenie oraz budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

— Kryterium przyznania tej dotacji były bardzo wysokie, w zasadzie skierowane do dużych placówek, klinik. Dlatego uważamy uzyskanie jej za ogromny nasz sukces – mówi Bernadeta Hordejuk, dyrektor planowania i zarządzania projektami Starostwa Powiatowego w Iławie, która jest także radną sejmiku województwa.
W konkursie 9.1/1/2015 złożono aż 90 wniosków o dofinansowanie. Pozytywnie oceniono 54 wnioski, a do oceny merytorycznej skierowano 53 wnioski. Ocenę merytoryczną przeszły 23. Powiatowy Szpital w Iławie znalazł się na 11 wysokim miejscu listy pierwszych projektów wybranych do dofinansowania.

Przypomnijmy, inwestycja budowy lądowiska na dachu szpitala rozpoczęła się na przełomie wiosny i lata tego roku. Jest ona spowodowana zmianami przepisów dotyczących funkcjonowania Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Do końca tego roku, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, każdy szpital dysponujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym musi mieć lądowisko bezpośrednio skomunikowane z SOR-em. Dodatkowo musi to być lądowisko całodobowe.
—  Budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, to najważniejsza z punktu widzenia funkcjonowania SOR inwestycja naszej placówki – mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie. – Dzięki tej inwestycji nie tylko dostosujemy nasze lądowisko do wymagań ministra zdrowia, które wejdą w życie z początkiem przyszłego roku, ale również skróci się czas transportu pacjenta z i do śmigłowca, poprawi się komfort transportu pacjenta i pracy ratowników. Poprawi się tez bezpieczeństwo związane z lądowaniem i startem śmigłowców.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pieszy pasażer #2067041 | 46.186.*.* 16 wrz 2016 22:09

    Czy na powyższym filmiku widzimy pospieszne Pendolino do Olsztyna?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages