Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Gimnazjum "Jedynka" świętuje dziś jubileusz 70-lecia i oddanie do użytku nowiutkiej sali gimnastycznej

2016-09-16 13:49:43 (ost. akt: 2016-09-16 13:59:21)
Statuetki z rąk dyrektor szkoły Aleksandry Skubij odebrały osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji budowy sali gimnastycznej w szkole

Statuetki z rąk dyrektor szkoły Aleksandry Skubij odebrały osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji budowy sali gimnastycznej w szkole

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Od mszy świętej rozpoczęły się uroczystości jubileuszu Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Iławie. Obchody rocznicowe odbyły się natomiast w nowej sali gimnastycznej, na którą uczniowie i nauczyciele czekali 5 lat. Dyrektor szkoły Aleksandra Skubij zaprosiła na uroczystość wszystkie osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do realizacji tej ważnej inwestycji.


Pierwszy raz od dłuższego czasu wspólnie w uroczystości brali udział samorządowcy minionej i obecnej kadencji, obecni byli także przyjaciele szkoły, firmy i instytucje wspierające placówkę, aktualni i emerytowani nauczyciele oraz młodzież. Padło wiele słów uznania dla władz szkoły, która w oczach zebranych zasługuje na same pochwały.
Aleksandra Skubij podkreśliła obecność samorządowców, który w poprzedniej kadencji zainicjowali inwestycję budowy sali gimnastycznej – mowa była o Włodzimierzu Ptaszniku, wiceburmistrzu Andrzeju Lewandowskim oraz o Bernadecie Hordejuk, dziś radnej sejmiku województwa. Zaznaczyła, że obecna władza, w osobach Adama Żylińskiego, burmistrza i pań wiceburmistrz Ewy Junkier i Marioli Zdrojewskiej, wsłuchiwała się bardzo we wszelkie potrzeby związane z realizacją tej inwestycji. Uznała, że ten sukces jest zasługą wszystkich zaangażowanych w projekt osób. Wszystkim tym osobom przyznano specjalne statuetki. Odebrał je też Wojciech Szymański, przewodniczący rady miejskiej w Iławie oraz Wiesław Malec, architekt.
Dyrektorka dziękowała nauczycielom wychowania fizycznego za wielką cierpliwość, m.in. za organizację zastępczych lekcji w-f.
W związku z tym, ze uroczystość połączona była także z jubileuszem 70-lecia szkoły, wszystkim gościom rozdano okolicznościowe publikacje z historią szkoły, z ciekawostkami na jej temat, opatrzoną pamiątkowymi fotografiami.

red. mr


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. apel o apel #2067050 | 46.186.*.* 16 wrz 2016 22:18

    Dlaczego wśród osób zasłużonych dla realizacji nowej sali gimnastycznej nie ma księdza proboszcza - przedstawiciela przewodniej siły Narodu w epoce "dobrej zmiany"? Poważne uchybienie tym bardziej, że przed uroczystością zapewne nie odczytano apelu smoleńskiego. Oj, będzie się działo...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages