Koło Łowieckie z Susza "Dzik" z najcelniejszym okiem podczas powiatowego turnieju strzelectwa myśliwskiego

2016-09-14 11:13:47(ost. akt: 2016-09-19 10:24:52)
Uczestnicy XII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego Kół Łowieckich Powiatu Iławskiego im. Romana Żuchowskiego o Puchar Łowczego Rejonowego

Autor zdjęcia: Koło Łówieckie Łabędź Iława

W niedzielę 4 września na Strzelnicy LOK w Iławie odbył się XII Turniej Strzelectwa Myśliwskiego Kół Łowieckich Powiatu Iławskiego im. Romana Żuchowskiego o Puchar Łowczego Rejonowego.

Organizatorem tegorocznego turnieju było Koło Łowieckie Ryś Lubawa. W zawodach wzięło udział tradycyjnie sześć kół łowieckich: Dzik Susz , Ryś Lubawa , Łabędź Iława, Odyniec Iława, Łoś Iława oraz Miłośnicy Łowiectwa Warszawa.
Koło Łabędź Iława reprezentowane było przez drużynę w składzie:
Tomasz Machaszewski, Wojciech Mikołajków, Mariusz Wiśniewski.

Turniej był przeprowadzony w trzech konkurencjach strzeleckich z broni myśliwskiej.
1. Strzał do sylwetki rogacza na 100 m (kula) pozycja stojąca;
2. Strzał do sylwetki lisa na 100 m (kula) pozycja z kolana;
3. Strzał do sylwetki dzika na 50 m z wolnej ręki (kula) z pozycji stojącej.

Drużyna z Koła Łabędź zdobyła 187 punktów i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W nagrodę drużyna otrzymała puchar oraz okolicznościowy dyplom. W czasie turnieju na strzelnicy panowała bardzo miła i koleżeńska atmosfera. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Koła Łowieckiego Dzik, a indywidualnym zwycięzcą zawodów został Michał Iwanow z Koła  Łowieckiego Dzik z Susza, zdobywając 84 pkt. na 90.