środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Strażackie działania w pigułce. Najgroźniejszy był pożar suszarni drewna w Emilianowie

2016-09-13 13:02:12 (ost. akt: 2016-09-13 13:15:15)
Pożar suszarni drewna w Emilianowie

Pożar suszarni drewna w Emilianowie

Autor zdjęcia: OSP Susz

Kapitan Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, przygotował dla naszych czytelników przegląd zdarzeń, w których w dniach 8-11 września brali udział strażacy z PSP oraz OSP.

Czwartek, 8 września
Szymbark – pożar siana składowanego w stogu w postaci rolowanych bel. Stóg ustawiony był w pobliżu nieużytkowanego murowanego budynku gospodarczego, w którym również zgromadzona była niewielka ilość siana i słomy. Strażacy sukcesywnie wyciągali kolejne bele z palącego się stogu i dogaszali je. Mimo zakończenia działań jeszcze dwukrotnie strażacy musieli wracać na miejsce pożaru, ponieważ po odparowaniu wody w pojedynczych belach ponownie pojawiły się zarzewia ognia.
Boreczno — interwencja strażaków podczas zderzenia dwóch samochodów osobowych. Brak osób poszkodowanych, w gestii strażaków pozostało ograniczenie wycieków płynów eksploatacyjnych oraz kierowanie ruchem, ponieważ jedno z aut tarasowało pas ruchu.

Piątek, 9 września
Iława, Galeria Jeziorak – zgłoszenie o mężczyźnie przechadzającym się po dachu Galerii. Na miejscu strażacy na szczęście nie musieli podejmować żadnych działań. Mężczyznę z dachu sprowadził patrol policji.
Iława, ul. Franciszka Smolki – pożar kosza na śmieci
Stradomno – odłamany konar utrudniający przejazd droga krajową.

Sobota, 10 września
Makowo
– zgłoszenie o wypadku drogowym. Na miejsce ustalono, że samochód osobowy marki mazda zjechał z drogi, wjechał do lasu i uderzył w drzewo. Podróżujący samochodem mężczyzna samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem straży. Strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym samochodzie i udzielili wstępnej pomocy medycznej kierowcy, który zabrany został przez ZRM do iławskiego szpitala.
Emilianowo – pożar suszarni drewna. Poranek 11. września okazał się bardzo pracowity dla strażaków z terenu gminy Susz oraz iławskiej JRG. Zgłoszenie dotyczyło pożaru nagromadzonego drewna w suszarni. Płonący budynek znajdowała się w odległości około 1 metra od kolejnej suszarni, tak więc pierwsze działania strażaków zmierzały do uniemożliwienia przedostania się pożaru na sąsiadującą suszarnię. Po udanych działaniach gaśniczych w obronie przyszedł czas na gaszenie palącego się drewna wewnątrz budynku. W tym celu konieczne było usunięcie około 90 m3 drewna na zewnątrz i dogaszeniu go. Działania trwały prawie pięć godzin, a w ich trakcie zaangażowanych było trzydziestu dwóch strażaków.
Adamowo – pożar komory silnika w samochodzie osobowym.
Rożental – zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 15 w okolicy skrętu prowadzącego do miejscowości Grabowo. W wyniku zderzenia jedno z aut „wylądowało” w rowie, drugie uszkodzone auto blokowało jeden pas ruchu. Samochodami podróżowały trzy osoby dorosłe i jedno dziecko. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, sprawdzili czy nie ma wycieków i na potrzeby działań kierowali ruchem. Po dojeździe zespołów ratownictwa medycznego oraz przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia pozostali oni na miejscu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages