Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Strażacki tydzień w pigułce. Kolejna interwencja z awarią windy

2016-08-25 09:34:26 (ost. akt: 2016-08-25 09:51:43)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Kolejna akcja wydobywania ludzi z windy, usuwanie gniazda szerszeni, interwencje wypadkowe i wiele innych musieli podejmować strażacy w ostatnich dniach.

17 sierpnia – Iława, Galeria Nenufar – kolejna interwencja strażaków związana z koniecznością uwolnienia osób uwięzionych w windzie.
18 sierpnia – Smolniki – niefortunny manewr wyprzedzania skończył się pechowo dla kierowcy osobowego Opla. Po dojeździe strażaków kierowca był już na zewnątrz auta, które wylądowało w rowie. Kierowca po opatrzeniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator i na potrzeby działań kierowali ruchem drogowym.
18 sierpnia – Iława ul. Gabriela Narutowicza – zgłoszenie o starszej Pani znajdującej się w zamkniętym mieszkaniu, która nie może otworzyć drzwi 
i informuje sąsiadkę o pożarze mieszkania. Na miejscu strażakom udało się wejść przez uchylone okno do środka, pożaru na szczęście nie było, a starsza Pani cała i zdrowa została pod opieką strażaków do czasu, kiedy na miejscu pojawiła się córka.
18 sierpnia – Smolniki – koleje zdarzenie drogowe na prostym odcinku drogi pomiędzy Smolnikami, a Rodzonym. Tyma razem w godzinach nocnych kierujący samochodem osobowym młody mężczyzna również znalazł się wraz ze swoim samochodem w przydrożnym rowie. Po wykonaniu badania przez ratowników medycznych odmówił transportu do szpitala.
19 sierpnia – Gierłoż Polska - strażacy usuwali gniazdo szerszeni. Owady zlokalizowały swój kokon przy kalenicy budynku mieszkalnego, 
w którym zamieszkuje starsze małżeństwo.
20 sierpnia – Susz ul. Piastowska – zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań. Na miejscu strażacy, nie znaleźli żadnych oznak zadymienia, jednak po zebraniu informacji ustalili, że powodem zgłoszenia może być od dawna nieczyszczony przewód kominowy – na miejsce wezwano kominiarza.
20 sierpnia – Ząbrowo – gałęzie zgromadzonych w miejscu składowania śmieci na terenie cmentarza.
21 sierpnia – Michałowo – Zderzenie samochodu osobowego 
z samochodem dostawczym. Na miejscu działań strażacy ustalili, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów. Pojazd blokowały całą drogę. 
W samochodach podróżowało łącznie siedem osób, które samodzielnie 
je opuściły. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach i zakręcili zawór butli gazowej w jednym z pojazdów. W wyniku zdarzenia trójka pasażerów osobówki zabrana została do szpitala.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages