Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Zebrano już 120 książek dla dorosłych i 240 dla dzieci i młodzieży!

2016-08-16 15:13:15 (ost. akt: 2016-08-16 12:53:44)

O tym, że świetlica na Starym Mieście w Iławie działa prężnie i zaskakuje pomysłami, mieliśmy okazję przekonać się nie raz. Zabawy dla dzieci, wspólne czytanie książek, wycieczki edukacyjne - to zaledwie część jej działalności.

Ostatnio przed wejściem do świetlicy odbył się integracyjny spektakl teatralny dla dzieci i dorosłych w wykonaniu belgijsko - francuskiego duetu LUDIKS. Nie minęło wiele czasu a organizatorzy świetlicy już wyszli z kolejną inicjatywą. Tym razem uruchomili Otwartą Bibliotekę. Jej zasoby to w 100% dary ludzi. Jeszcze nie rozpoczęła swojej działalności na dobre a już zintegrowała wokół siebie mieszkańców nie tylko Starego Miasta.Zasady funkcjonowania Otwartej Biblioteki są proste. Każdy, kto lubi czytać, może przyjść do świetlicy i pożyczyć sobie (bez zapisywania się i zbędnych formalności) dowolną książkę.
— Może usiąść na naszej wygodnej sofie i oddać się lekturze w godzinach otwarcia świetlicy lub też wziąć książkę ze sobą do domu. Po przeczytaniu może ją albo oddać albo zatrzymać sobie, pod warunkiem, że w zamian przyniesie jakąś własną książkę. Nie będziemy tego ściśle monitorować. Mój pomysł opiera się na zaufaniu do ludzi. Najważniejsze, aby ta akcja integrowała mieszkańców Iławy i zachęcała do czytania. Poza tym po co wyrzucać książki, skoro na pewno znajdzie się ktoś obcy, kto chętnie je przeczyta"- tłumaczy Anna Kopaczewska, inicjatorka akcji.
Jak mówi dalej: "Początkowo chcieliśmy ustawić regał z książkami na zewnątrz, na Starym Mieście, aby był dostępny dla wszystkich przez całą dobę. Jednak ilość książek, jakie otrzymaliśmy od ludzi, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. To niesamowite, że ludzie tak chętnie włączyli się do pomocy. Wystarczyło dać ogłoszenie na facebooku, a odzew był ogromny. Przez dwa miesiące udało nam się zebrać 120 książek dla dorosłych oraz 240 dla dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od 2-latka na emerycie skończywszy. Posiadamy książki popularnonaukowe, obyczajowe, sensacyjne, kryminały, romanse. Postanowiliśmy więc przystosować wnętrze świetlicy specjalnie do celów biblioteki. Jest ona otwarta w godzinach funkcjonowania świetlicy, czyli od poniedziałku do piątku od 16.30 do 19.00. "
To pierwsza tego typu inicjatywa w Iławie. Organizatorzy akcji zapraszają do odwiedzania świetlicy oraz śledzenia jej profilu na facebooku (szukaj: Świetlica Stare Miasto), gdzie zamieszczają szczegółowe informacje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages