Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Jest nowa Opcja w Iławie! Otwarcie pubu przy ul. Grunwaldzkiej 13 już w ten weekend [ZDJĘCIA]

2016-08-12 10:53:34 (ost. akt: 2016-08-12 11:29:23)

Autor zdjęcia: Wojciech Laskowski/MW fotografia

Na imprezowej, ale też kulinarnej mapie Iławy właśnie pojawił się nowy lokal. Właściwie to miejsce jest dobrze znane iławianom, zmieniła się tylko nazwa, wystrój, no i charakter. Dziś (piątek, 12. sierpnia) oficjalne otwarcie Opcji mieszczącej się w biurowcu IZNS-ów przy ul. Grunwaldzkiej 13.

Ciężko w Iławie o miejsce mające większą tradycję, nazwijmy to kulturalno-muzyczno-imprezową, niż lokal mieszczący się w piwnicy biurowca przy ul. Grunwaldzkiej. Niegdyś w budynku znajdowały się koszary pruskie, więc zaczęło się od przeznaczenia militarnego. Następnie, już na długo po II wojnie światowej prawie połowę najniższej kondygnacji zajmowała przez wiele lat kuchnia i stołówka Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów. W przedsiębiorstwie w szczytowym momencie zatrudnionych było ponad tysiąc pracowników, większość z nich jadała w tym miejscu.

Później była tu też prywatna restauracja, by w końcu zmienić się w bar i lokal muzyczny. Najpierw była Fatamorgana, później Piwnica 13, a ostatnio Stacja Iława. Po ponad półtorarocznej przerwie lokal, który bez względu na nazwę zawsze potrafił przyciągnąć tłumy ludzi lubiących dobrze się pobawić (choć nie tylko, organizowane tu były m.in. turnieje w piłkarzyki), ponownie będzie otwarty. Tym razem pod nazwą Opcja.Już po przekroczeniu progów widać duże zmiany: przede wszystkim metraż pubu zwiększył się o kolejne pomieszczenie, do tego ze ścian zdjęto poprzednie warstwy farb i tynku, dzięki czemu odsłonięto czerwoną cegłę, z której zbudowany jest cały budynek.
— Wystrojem, na czele z czerwoną cegłą i meblami, chcieliśmy nawiązać do przeszłości tego miejsca — mówi współwłaścicielka Opcji.

Dziś (piątek, 12. sierpnia) w pubie odbędzie się pierwsza impreza muzyczna, początek o 20.00. Wstęp jest darmowy, jednak od teraz w lokalu będzie funkcjonował limit wiekowy.
— Na imprezy organizowane w weekendy będą wchodziły tylko osoby mające co najmniej 21 lat. Póki co, Opcja będzie otwarta od czwartku do soboty włącznie, od godziny 19.00 — dodaje.
W sobotę (13.08) kolejna impreza. Będzie można pobawić się przy muzyce granej przez Drop Sound Collective. Wejście do 22.00 — 5 złotych, po tej godzinie — 10 zł (ilość miejsc ograniczona, więc się spieszcie).

Na razie lokal będzie przede wszystkim pubem, jednak wkrótce oferta ma zostać poszerzona o dobrą kuchnię — w budynku przy ul. Grunwaldzkiej ponownie będzie restauracja. — Była zakładowa stołówka będzie więc znowu pełniła swoją dawną funkcję — półżartem, półserio zauważają właściciele.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages